Kilka miesięcy temu w jednym ze swoich felietonów Kuba Wojewódzki w „swoim stylu” skomentował powrót do TV jej dawnych twarzy – Bogumiły Wander i Krystyny Loski:

O wreszcie coś dla nas seniorów… Jeśli za 40 lat twarzami TVP Kultura zostaną Radek Brzózka i Anna Popek, to będzie oznaczać, że tradycyjnie nie rozumiem współczesności – skomentował powrót jako twarzy jednego z kanałów TVP dawnych prezenterek.

Tamten wpis na pewno nie spodobał się emerytowanym prezenterkom. Ten ton zraził do Wojewódzkiego Bogumiłę Wander, która na portalu TVP Info w ostrych słowach skrytykowała poziom dziennikarza:

Na pytanie, jakie programy ogląda w TV, Wander odparła:

Pozostaję przy publicystyce. Bo jeśli chodzi o programy, które są emitowane w komercyjnych stacjach i coraz częściej pojawiają się także w TVP, bo publiczna telewizja też musi przecież walczyć o widza – to one mnie zupełnie nie interesują.

Ostatnio, z mężem, oglądaliśmy powtórki Kabaretu Starszych Panów, stwierdziliśmy, że w porównaniu z tym, co teraz serwowane jest widzom – to różnica klas. Teraz się bijemy o Kubę Wojewódzkiego, a przecież za dużo jest poniżania ludzi, kpienia z nich. To nie w moim stylu, to mnie w ogóle nie interesuje – stwierdziła prezenterka.

Wander dodała, że nigdy nie chciała, by jej syn pracował w TV:

Kiedyś, gdy rozmawiałam z synem na temat jego przyszłości, powiedziałam mu, że może sobie wybrać taką drogę zawodową, jaką będzie chciał, ale kategorycznie zabraniam mu pracy w telewizji. Tak rzeczywiście myślałam, bo nie chciałam mieć syna kabotyna. Czy ktoś mógłby sobie wyobrazić, że ja mam syna o usposobieniu, wyglądzie, zachowaniu Kuby Wojewódzkiego? Przecież to byłby skandal, gdybym ja coś takiego z domu wypuściła…

Coś takiego? Oj pojechała pani Bogumiła, pojechała!

Wander ostro o Wojewódzkim - Nie chciałam mieć syna kabotyna

Wander ostro o Wojewódzkim - Nie chciałam mieć syna kabotyna