Monice Olejnik (64 l.) puściły nerwy – dziennikarka zaatakowała prezesa PiS, którego wysłała na grób brata z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem mgr Julii Przyłębskiej. W felietonie napisanym dla Gazety Wyborczej Olejnik przypomniała postawę Lecha Kaczyńskiego wobec tzw. kompromisu aborcyjnego.

Monika Olejnik zapytała Igę Świątek o MIŁOŚĆ. Tenisistka odpowiedziała na prywatne pytanie

Monika Olejnik – Lech Kaczyński

Monika Olejnik opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie zrobione podczas balu dziennikarzy w 2010 roku z Lechem Kaczyńskim, pod którym wkleiła swój tekst. Prowadząca „Kropkę nad i” nie owijała w bawełnę: nie tylko wytknęła Jarosławowi Kaczyńskiego osobiste porażki, ale także przypomniała, że jego największy sojusznik – Tadeusz Rydzyk – nazwał niegdyś jego tragicznie zmarłą bratową czarownicą.

Monika Olejnik trafnie zauważyła, że za decyzją dotyczącą Polek, stoi bezdzietny kawaler, posługujący się upolitycznionym Trybunałem Konstytucyjnym przewodzonym przez jego „odkrycie towarzyskie”, czyli Julię Przyłębską.

Monika Olejnik jest LEPSZA od Madonny! (ZDJĘCIA)

Gdzie jest Jarosław Kaczyński, kawaler, który uważa, że Polki powinny rodzić zdeformowane dzieci, żeby je ochrzcić i pochować? Dlaczego nie miał pan odwagi zmienić ustawy w Sejmie? Ma pan większość. Lepiej zrzucić winę na TK, którego prezesem, jak wszyscy wiedzą, jest pańskie odkrycie towarzyskie – grzmiała Olejnik.

Dziennikarka zarzuciła Kaczyńskiemu bezczeszczenie pamięci brata, którą tak chętnie prezes PiS posługuje się w swoich zagrywkach ideologicznych.

Niech prezes PiS pojedzie teraz na Wawel z orzeczeniem TK i złoży je na sarkofagu brata! Jarosław Kaczyński ma w nosie to, co mówił jego brat – że ustawa antyaborcyjna nie powinna być zmieniona – można przeczytać w felietonie. (…) Jarosław Kaczyński, powtarzam to po raz kolejny, ma w nosie to, co mówił jego brat. To jego brat mówił, że ustawa antyaborcyjna nie powinna być zmieniona. Może udaje nawet przed sobą samym, że to nie on ją zmienił, tylko TK? Trzyma sztamę z o. Rydzykiem, który o jego bratowej mówił per „czarownica”. Co miesiąc Jarosław Kaczyński jeździ na Wawel i składa kwiaty, więc teraz powinien pojechać tam z orzeczeniem TK i położyć je na sarkofagu.

Olejnik zwróciła też uwagę na problem braku realnej edukacji seksualnej.

Najlepiej uczyć dzieci wychowania seksualnego według encyklik papieskich, to z kolei marzenie ministra edukacji Przemysława Czarnka. Żyjemy w kraju, gdzie „pigułka dzień po” jest na receptę – dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który podpisał ustawę. Żyjemy w zabobonnym kraju, gdzie straszy się młodzież antykoncepcją, a seks traktuje jak grzech – pisze Olejnik w GW.

W środę podczas rozmowy z Jackiem Ozdobą, unikającym odpowiedzi na pytanie, czy zmusiłby żonę do urodzenia śmiertelnie chorego dziecka, Monika Olejnik wykonała gest „face palm”, w geście bezradności przykrywając twarz dłonią.

BARABASZ KOMENTUJE: Kiedy ludzie protestują, załóż sobie fanklub, czyli PR Agaty Dudy (FELIETON)

Cały felieton Moniki Olejnik jest dostępny na fanpage’u dziennikarki na FB.

Monika Olejnik i Maria Kaczyńska

Monika Olejnik i Maria Kaczyńska, fot. Kurnikowski/AKPA

Monika Olejnik i para prezydencka na Balu dziennikarza

Monika Olejnik i para prezydencka na Balu dziennikarza w 2010 roku, fot. Kurnikowski/AKPA

Monika Olejnik i Lech Kaczyński na Balu Dziennikarza

Monika Olejnik i Lech Kaczyński na Balu Dziennikarza, fot. Kurnikowski/AKPA