Wczoraj władze włoskie przejęły gigantyczny superjacht, który ma być własnością Władimira Putina, po tym, jak zaleciły one jego konfiskatę w ramach sankcji przeciwko Rosji.

Znajomi błagają kochankę Putina, by kazała mu zakończyć wojnę

Władze włoskie przejęły gigantyczny superjacht Władimira Putina

Włoskie władze poinformowały, że zajęli  „Szeherezadę” o wartości ponad 3 miliardów złotych, która ma ponad 130 metrów długości, własne centrum SPA, baseny i 2 lądowiska dla helikopterów.

Jacht jest przedmiotem śledztwa włoskiej policji finansowej od końca marca tego roku. Od września zeszłego roku „Szeherezada” znajdowała się w porcie w Marina di Carrara koło Pizy, gdzie była „odświeżana”.

Jacht miał wypłynąć na wody międzynarodowe

Ogłoszenie późnej nocy pojawiło się po tym, jak narosły obawy, że Szeherezda ma zamiar wymknąć się i udać się na wody międzynarodowe i uniknąć ewentualnych sankcji.

Teraz tak wygląda francuska willa córka Putina

Pojawiły się głosy, że statek może należeć do Eduarda Chudainatowa, rosyjskiego potentata naftowego, którego nie objęły sankcje. Jest byłym prezesem i dyrektorem naczelnym Rosniefti, państwowej rosyjskiej firmy zajmującej się ropą i gazem.

Jednak aktywiści i dziennikarze śledczy powiązani z Aleksiejem Nawalnym, uwięzionym liderem rosyjskiej opozycji, są przekonani, że należy do Putina.

Vladimir Putins Fot. Darren Fletcher / News Licensing / Forum

Vladimir Putins Fot. Darren Fletcher / News Licensing / Forum