To nie burza. To już prawdziwe tornado!

Sprawa żenującego „żartu” Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego wywołała masę komentarzy. Od słów ostrej krytyki po obronę (po stronie Wojewódzkiego stanęli między innymi Tomasz Lis oraz prof. Jan Hartman, filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Sam Wojewódzki swe tłumaczenie zaczął od stwierdzenia, że jego wypowiedź na temat gwałcenia Ukrainek była wpisana w pewną konwencję i tak powinna być odczytywana.

Dwie dziennikarki Przekroju podchwyciły temat. Marta Karaś i Ilona Witkowska „wysmarowały” pełen wulgaryzmów tekst pod tytułem Taka, kur*a, konwencja”, w którym bardzo ostro pojechały zarówno po duecie z Porannego WF-u, jak i po Lisie czy Kuźniarze.

W imię postulowanej przez prof. Hartmana wolności słowa powiemy w tym tekście od początku do końca to, co chcemy: wulgarnie, prymitywnie i dając dowód frustracji. Oto, co naprawdę myślimy o Wojewódzkim, Figurskim oraz ich „żarcie” z Ukrainek – napisały dziennikarki we wstępie.

A oto, co możemy przeczytać w dalszej części artykułu umieszczonym w Przekroju:

Najbardziej nas wkurwił broniący tych dwóch frajerów front: goście w średnim wieku z zajebistym parciem na szkło, którzy gotowi są pierdolić farmazony o czymkolwiek, byleby ich pokazali w telewizorze. Ci ludzie uważają się za ukoronowanie stworzenia. Dlaczego?

Panowie! Jesteście zupełnie zwyczajni. Wasza władza jest złudzeniem, a kredyty faktem. Wasi widzowie natomiast z całą pewnością nie są od was głupsi i właśnie dali znać, że nie wykonujecie dobrze roboty, za którą wam płacą. Nie tylko nie musimy łykać waszych dowcipów sklejonych z gówna za pomocą ejakulatu, możemy wam też powiedzieć, że mamy was w dupie, jesteście do pizdy i wypierdalać.

Dalej jest równie ostro i wulgarnie. To o Wojewódzkim:

Kubo Wojewódzki, spójrz prawdzie w oczy: czasy świetności masz już dawno za sobą. Już naprawdę, kurwa, dość. Zostały ci miałkie gadki, suche żarty i aplauz na komendę. Obrażanie ludzi wykutymi na pamięć tekstami na nikim nie robi wrażenia. Ten typ rozrywki się skończył. Domorosłych stand-upowców są na You Tube setki. Lepszych.

O Figurskim:

Przydupasie Wojewódzkiego: wróć w ten niebyt, z którego wyciągnął cię bardziej znany kolega. Zajmij się wychowywaniem córki. Ciesz się tym, że żona tak bardzo cię kocha, że wstawiła się za tobą w tej żenującej sytuacji.

O Lisie:

Tomaszu Lisie, spodziewałyśmy się reakcji tego typu, chociaż miałyśmy nadzieję, że Wojewódzki i ten drugi pajac pojawią się z wypróbowanym już hasłem „Nie zabijajcie nas”. „Gwałciciele” jest mocno na wyrost. Jeśli już iść w tym kierunku, to raczej pasowałoby „gnoje”, „chamy” albo, niezbyt wyrafinowane, ale całkiem zgrabne, „mendy”. Twoje stanowisko umotywowane jest najpewniej tym, że doskonale wiesz, co się robi z Ukrainkami, jeśli jest się nuworyszem zarabiającym pierdoleniem do kamery. Ciekawe, czy twoje córki są wystarczająco inteligentne, by zrozumieć, dlaczego opowieści o gwałceniu sprzątaczek są zabawne.

Tekst do profesora Hartmana:

Profesorze Hartmanie, zatroskany o wolność słowa i biadający nad „retro standardami”, jakie chce narzucić „ciemna masa tych jakichś urzędniczyn, pismaków i politykantów, (…) ćwicząc odruchy świętego gniewu i dławiącej się sama sobą hipokryzji”. Cóż, jesteśmy elementem tej ciemnej masy i nie życzymy sobie, żeby obrażanie kobiet przysparzało kasy jakimś frajerom, którym się poprzewracało w dupach od przypadkowej sławy. Chcemy narzucić „retro standard”, który wyklucza obrażanie słabszych i naśmiewanie się z nich.

Wreszcie na koniec dziennikarki nabijają się z Kuźniara:

Kuźniar, serio, poczułeś, że musisz się tam wepchnąć i powiedzieć, co myślisz? Już cię przecież zwolniliśmy, my, twoi widzowie z dostępem do Internetu. Przegrałeś. Pora dorosnąć i pogodzić się z porażką, zamiast napierdalać o tym, jacy to frustraci i debile wystąpili najpierw przeciwko tobie, a teraz przeciwko twoim równie utalentowanym kolegom. Warto pamiętać, że ci „masochiści”, ta „szalona, smutna prawica” (swoją drogą: prawica? gdzie ty żyjesz?), to twoi odbiorcy, dzięki nim masz pieniążki na jedzonko. Zastanów się. Naprawdę najwyższy czas troszkę powietrza spuścić.

Cały tekst, w którym Karaś i Witkowska wylewają pomyje na show-biznes i jego przedstawicieli, przeczytacie na stronie Przekroju.

Co myślicie o tekście obu dziennikarek? Czy panowie Wojewódzki, Figurski, Lis i Kuźniar zasłużyli na taką „konwencję”?

Wojewódzki z penisem na wierzchu

Wojewódzki z penisem na wierzchu

Wojewódzki z penisem na wierzchu

Wojewódzki z penisem na wierzchu

Wojewódzki z penisem na wierzchuWojewódzki z penisem na wierzchu

Zrzut ekranu: przekrój.pl