W najbliższych dniach sejm ma się zająć głosowaniami nad obywatelskimi projektami ustaw. Jeden z nich dotyczy zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

Czytaj więcej: Maja Ostaszewska namawia kobiety do protestu przeciw projektowi zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Przeciwko projektowi ustawy protestują od dziś kobiety, aktywistki i organizacje walczące o prawa kobiet. Wśród gwiazd, które zachęcają do strajku, są Maja Ostaszewska, Krystyna Janda, Magda Schejbal, informuje też o nim Karolina Korwin-Piotrowska.

Wśród znanych kobiet protestujących przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, jest też Magda Mołek (44 l.) . Na instagramowym profilu dziennikarki TVN rozgorzała prawdziwa wojna.

TO JEST WOJNA. Nie możemy wyjść z domu, by zaprotestować. Jesteśmy zmęczone miesięczną kwarantanną, domowym nauczaniem naszych dzieci, strachem o najbliższych, niepewne miejsc pracy, albo już z niej zwolnione. Nie znamy jutra, kurczą nam się oszczędności, w mediach wciąż straszą nas, że fala zachorowań dopiero przed nami a tutaj to: sejmowe czytanie tzw. obywatelskiego projektu dotyczącego zaostrzenia aborcji i kar za edukację seksualną. PIEKŁO KOBIET #piekłokobiet w najczystszej postaci. Dziewczyny! Kobiety! Mamy, Siostry, Przyjaciółki !!! PROTESTUJEMY !!!!!!!!!!! Znajdźcie czas na przeczytanie książki Klementyny Suchanow „To jest wojna” – dziennikarskiego śledztwa, w którym autorka odsłania kulisy działalności specjalnych organizacji, które szykują nam – kobietom prawdziwe średniowiecze ‼️‼️‼️ Dowiecie się KTO stoi za tymi „obywatelskimi” projektami zakazu aborcji. To jest porażająca lektura. I jeśli czytałyście lub obejrzalyscie „Opowieść podręcznej” to zdziwicie się, jak wiele podobieństw zobaczycie – pisze Mołek.

Meghan Markle jest ZA ABORCJĄ? Szykuje się skandal!

Poniżej, pod jej postem, pojawia się mnóstwo popierających ją głosów.

  • To jest przerażające. Nigdy nie byłam zwolenniczką aborcji – nawet jako nastolatka. Sama w obliczu możliwości urodzenia chorego dziecka, świadomie nie zdecydowałam się na badania genetyczne w czasie ciąży. Szczęśliwie urodziłam zdrową córeczkę. Ale nie wyobrażam sobie pozbawić rodziców tego wyboru!!!! Bo co innym wydaje się być po prostu ciężkim przeżyciem, innym może naprawdę zawalić cały świat na głowę. Nie wszyscy muszą być równie odporni psychicznie. Czy zatem ktokolwiek ma prawo zmuszać matkę do urodzenia dziecka z gwałtu czy z poważnymi wadami genetycznymi. To po prostu nieludzkie – to tylko jeden z wielu popierających poglądy Mołek komentarzy.
  • Protestujemy jak możemy 👍 my kobiety damy radę💪 zresztą jak zwykle…wspieramy dzieci, partnerów i resztę świata …ale musimy również wspierać siebie wzajemnie🌹🌹🌹 – pisze inna internautka.

Ale są też głosy drugiej strony:

  • Walczycie przeciwko sobie! Wojna, agresja, hate, niewiedza to nie są kobiece domeny …wpadacie w amok 👎 #pozdro – pisze internautka.
  • W punkt!!👌 Kolejna histeria w wykonaniu wariatek które nawet nie przeczytały ustawy pewnie. Że tez pani Magda się w takie historie wplątuje… – pisze inna osoba.

Popularny pisarz obraził Dorotę Wellman: Jej nie grozi aborcja!

Na jeden z komentarzy zarzucających biorącym udział w strajku nawoływanie do zabijania niewinnych dzieci, Magda Mołek odpowiada:

Widzę po profilu, że ma Pani szczęście żyć i pracować w Londynie. Z tamtej perspektywy i tamtejszym powszechnym dostępem do klinik aborcyjnych, faktycznie łatwo jest pisać takie komentarze. Oby NIGDY nie musiała Pani stawać pod taką ścianą, jaką szykują nam tutaj rządzący…

Internautka przedstawia własny punkt widzenia:

Ma Pani racje. Zmienilam swoje poglądy na temat aborcji właśnie po przeprowadzce do Angli. Poznałam wiele kobiet w różnym wieku, które dokonały aborcji. Wiem, co mówię. Różne są przypadki. Nie boję się życia. Prosze się nie martwić, aborcji nie dokonam, uważam to za marny sposób rozwiązywania problemów.

Zielińska z palmą na Insta. Internauta: popiera pani aborcję, a dziś w kościele!

Wśród obserwujących profil Magdy Mołek są też kobiety, które nie mogą uwierzyć, że dziennikarka przyłącza się do akcji, choć sama wychowuje dwóch synów:

Jak matka dwojga dzieci może w jakikolwiek sposób wspierać aborcję. To jest przerażające! – pisze jedna z internautek w komentarzu.

Magda Mołek odpowiada:

Właśnie jak MATKA wiem o czym mówię. Wspieram WOLNOŚĆ WYBORU. Nie wtrącam się do sposobu życia innych kobiet – chcą, to rodzą, nie chcą – ich wola. Pani jest kobietą, prawda? Lubi Pani, gdy inni/obcy decydują za Panią? – pyta retorycznie dziennikarka.

Magda Mołek, dzieci i mąż

Magda Mołek dwukrotnie wychodziła za mąż. Pierwszy raz w 2001 roku wyszła za Daniela Lewczuka. Małżeństwo przetrwało 4 lata, do 2005 roku. W 2011 roku Mołek ponownie wyszła za mąż, za Macieja Taborowskiego.
Mołek ma dwóch synów – starszego Henryka i młodszego, Stefana. Dziennikarka nie pokazuje swoich dzieci publicznie, bardzo chroni swej prywatności.

Magda Mołek

Magda Mołek, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Magda Mołek

Magda Mołek, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Magda Mołek

Magdalena Mołek, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Warszawa. 14.04.2020, Strajk Piekło Kobiet

Warszawa. 14.04.2020, Strajk Piekło Kobiet, fot. Aleksiej Witwicki / Forum

Warszawa. 14.04.2020, Strajk Piekło Kobiet

Warszawa. 14.04.2020, Strajk Piekło Kobiet, fot. Aleksiej Witwicki / Forum

Sonda

poll-violet

Kaja Godek po raz kolejny skierowała swój projekt o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej do Sejmu. Weźmiesz udział w strajku?

1

Będę protestować!

2

Popieram projekt Kai Godek