O zawodzie modelki krążą już legendy – ciągłe głodówki, zajadanie się wacikami, czy wieczne bieganie w folii spożywczej.

Nie wszystkie dziewczyny rzeczywiście tak robią, ale są też takie, które decydują się na takie kroki, a nawet gorsze. Katia Elizarova, światowej sławy modelka pochodząca z Rosji, udzieliła ostatnio wywiadu w The Times, w którym powiedziała:

– Niektóre dziewczyny miały bulimię. Znałam też takie, które zażywały kokainę po to, by nie czuć głodu i mieć zapadnięte policzki. Były też takie, które wyrywały sobie ostatnie zęby dla szczupło wyglądającej twarzy.

Wydaje się, że Katia wie, co mówi. W zawodzie przepracowała 13 lat, była twarzą Chanel, chodziła też po wybiegach dla Versace, Calvina Kleina, czy Victoria’s Secret.

Ciężka, a nawet wyniszczająca praca nad wyglądem, to nie jedyne cienie modelingu.

– Często modelki są zwabiane do klubów, gdzie mają zabawiać starszych mężczyzn… To nie jest miłe, ale przestajesz o tym myśleć, gdy agencja zalega z wypłatą, a ty nie masz, co włożyć do garnka.

Elizarova chętnie bierze teraz udział w debatach na temat rozmiaru 0, podczas których zniechęca do drakońskich diet. Przekonałyby Was jej zwierzenia?

&nbsp
Wyrywały sobie zęby, by mieć szczupłą twarz!

Wyrywały sobie zęby, by mieć szczupłą twarz!