Robert Karaś z sukcesem ukończył Brasil Ultra Tri w Rio de Janeiro i ustanowił nowy rekord świata, pokonując trasę w 164 godziny, 14 minut i 2 sekundy i tym samym pobijając dotychczasowy rekord aż o 18 godzin.

Robert Karaś „przeprasza za swoją głupotę” na konferencji Fame MMA

Rekord świata Roberta Karasia oficjalnie wymazany!

Po tym, jak ukończył trasę składającą się z 38 kilometrów do przepłynięcia, 1800 kilometrów do przejechania rowerem oraz 422 kilometrów do przebiegnięcia w rekordowym czasie 164 godzin, 14 minut i 2 sekund, jego sukces stanął pod znakiem zapytania. W organizmie Roberta Karasia wykryto niedozwolone substancje.

Robert Karaś przyznał się do brania dopingu. Agnieszka Włodarczyk broni go jak lwica: „To nie jest ZBRODNIA”

Choć początkowo Robert Karaś zarzekał się, że nigdy nie brał dopingu, w późniejszym czasie udzielił wywiadu w programie „Hejt Park” na Kanale Sportowym, gdzie… zaczął mieszać się w zeznaniach i przyznał się do brania substancji dopingowych.

Robert Karaś wydał kolejne oświadczenie. Przyznał się do dopingu!

Teraz na stronie internetowej IUTA można zauważyć informacje o dyskwalifikacji Polaka. Odebrany tytuł to nie wszystko. Przez dwa lata nie może on brać udziału w zawodach organizowanych przez IUTA. Zawieszenie obowiązuje jedynie podczas zawodów organizowanych przez IUTA, co oznacza, że Polak nadal może brać udział w konkurencjach poza tą organizacją.

Robert Karaś, fot. akpa

Robert Karaś, fot. AKPA

Agnieszka Włodarczyk, Robert Karaś, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Robert Karaś/ fot. Youtube