Rzeszowski zespół Pectus rozpadł się. Grupa, która istniała prawie 6 lat, nie może dojść do porozumienia w sprawach dotyczących prawa do nazwy i dorobku artystycznego.

W połowie października wokalista grupy Tomasz Szczepanik, oznajmił kolegom z zespołu, że rezygnuje ze współpracy. Wokalista podjął taką decyzję po tym, jak dowiedział się, iż jeden z członków grupy zgłosił w maju, w Urzędzie Patentowym znak towarowy i graficzny Pectus. Szczepanik o zgłoszeniu dowiedział się miesiąc później.

Tymczasem pozostali członkowie zespołu zarzucają wokaliście, że ten bez ich wiedzy zgłosił w Zaiksie piosenki, w których jako jedynego autora wskazał siebie. Koledzy mówią, że to niesprawiedliwe, bo to cały zespół powinien być właścicielem praw do wykonywania piosenek.

– Sprawa przywłaszczenia autorstwa piosenek zostanie skierowana do prokuratury, a pozostałe problemy, także te dotyczące relacji z byłą menagerką, będą wyjaśniać prawnicy – napisał w mailu do portalu nowiny.24 basista zespołu, Bartłomiej Skiba.

O szczegółach konfliktu przeczytacie na portalu nowiny24.

\"\"