W wieku 71 lat zmarł Riad Haidar, poseł Koalicji Obywatelskiej, członek Inicjatywy Polskiej i szanowany lekarz. O jego śmierci poinformowała koleżanka, posłanka KO, Małgorzata Kidawa-Błońska. Następnie informację potwierdziła rodzina zmarłego za pośrednictwem Facebooka:

Szanowni Państwo,
z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie

Riad Haidar był ojcem dwóch synów: Emila i Kamila. Ten drugi poślubił Zosię Ślotałę, z którą doczekał dwójki dzieci.

Riad Haidar nie żyje!

Zosia Ślotała żegna teścia Riada Haidara

Teraz Zofia Ślotała w instagramowym wpisie pożegnała swojego teścia, który odszedł po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. W swoim wpisie podkreśliła, jak wielką osobą był Haidar, który zarówno publicznie jak i prywatnie miał niezwykle dużo empatii i dobroci w stosunku do innych ludzi:

Dzisiaj odszedł Wielki Człowiek a prywatnie najlepszy teść jakiego mogłam sobie wyobrazić. Riad był pełny empatii do ludzi a największym celem jego życia było pomaganie innym. Był cudownym dziadkiem i Wielkim wsparciem dla wszystkich wokół.
Riad, twój telefon nigdy nie przestawał dzwonić a mimo to zawsze miałeś czas dla rodziny a przed wszystkich dla wnuków, którzy uwielbiali z Tobą spędzać czas i szaleć w ogródku. Teraz jest nam ciężko ale wierze, że Będziesz czuwał nad nami tak, jak to zawsze robiłeś! Kochamy Cię bardzo.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy, w której zarówno bliscy jak i fani Ślotały składają kondolencje jej i rodzinie zmarłego:

Zosiu, na Twoje ręce dla calej rodziny Wyrazy Głębokiego Współczucia.

 

Ogromny smutek. Wspaniały człowiek. Wyrazy współczucia Zosiu dla Was wszystkich

 

Bardzo mi przykro Zosia 🙁 . Miałam okazję poznać. Tule Was mocno

 

Zosiu, ogrom wsparcia dla całej Waszej Rodziny

 

Wszyscy którzy poznaliśmy tego Człowieka podpisujemy się pod tym

My również dołączamy do kondolencji.

Zosia Ślotała o zaręczynach i ślubie z Kamilem Haidarem

pasekkozak

Zosia Ślotała wyszła ze szpitala z synem. Przeszedł operację!

scena z: Zofia Ślotała, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Zofia Ślotała, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Zofia Ślotała, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Zofia Ślotała, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Zofia Ślotała, Emil Haidar, SK: Joanna Przetakiewicz w towarzystwie przyjaciół w drodze na charytatywną kolację, , fot. AKPA