Riad Haidar nie żyje. Zmarł w wieku 71 lat. O jego śmierci poinformowała koleżanka, posłanka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska:

Dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi, Riada Haidara, posła Koalicji Obywatelskiej i członka Inicjatywy Polskiej. Szanowanego lekarza i społecznika. Przede wszystkim dobrego człowieka, który całe swoje życie pomagał innym. Rodzinie składam wyrazy współczucia.

Co tata braci Haidar sądzi o Polakach i uchodźcach?

Nie żyje Riad Haidar

Następnie informacje potwierdziła rodzina za pośrednictwem jego konta na Facebooku:

W lutym tego roku Riad Haidar poinformował o swojej chorobie, ale podkreślił, że jest dobrej myśli i wierzy, że wróci do swoich pacjentów.

Kochani, pewnie zauważyliście, że od jakiegoś czasu nie publikuje postów, nie jestem aktywny w mediach społecznościowych i co jest dla mnie najtrudniejsze, nie spotykam się z moimi małymi pacjentami. Niestety zostanie tak, póki nie odzyskam pełni sił. Musiałem podjąć rękawice i zmierzyć się z chorobą. Pierwszy etap leczenia na szczęście mam już za sobą. Chciałbym bardzo podziękować koleżankom i kolegom lekarzom za objęcie mnie opieką i leczeniem. Wasz profesjonalizm, oddanie pacjentom i cierpliwość jest niespotykana – napisał 24 lutego na Facebooku.

Kim był Riad Haidar?

Riad Haidar urodził się w 1951 roku w syryjskim mieście Sowieda, a w 1989 roku uzyskał polskie obywatelstwo. Absolwent wydziału lekarskiego na Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie uzyskał specjalizacje – pediatra. Po studiach wrócił do Syrii, aby tam pomagać, ale już po kilku latach zaczął pracę w polskich szpitalach. Przez lata był ordynatorem Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej oraz w szpitalu powiatowym w Parczewie.

Fot. MARCIN BANASZKIEWICZ / FotoNews / Forum

Udzielał się także społecznie i politycznie między innymi był we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Szefował sztabowi WOŚP w Białej Podlasce. Z kolei od 2000 do 2019 roku należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a cztery lata temu kandydował do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej (bezskutecznie). Następnie wystartował do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej (z pierwszego miejsca w okręgu chełmskim) i uzyskał mandat posła.

Emil Haidar skomentował rozwód Dody. Zadrwił z niej

Prywatnie był ojcem Kamila i Emila. Mężczyźni co jakiś czas przewijali się w show-biznesie za sprawą ich partnerek. Kamil poślubił Zosie Ślotałę, z którą ma już dwójkę dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zosia Ślotała – Haidar (@miss_zi)

Z kolei Emil zaczął spotykać się w 2014 roku z Dodą, której nawet się zaręczył. Wręczył jej wówczas pierścionek z 2,5 karatowym brylantem w kształcie serca wartym prawie 300 tys. złotych. Już rok później para się rozstała i skończyła na sali sądowej.

Doda uniewinniona w sądzie!

Emil Haidar żądał oddania pierścionka zaręczynowego i oskarżał Dodę o zniszczenie i przywłaszczenie mienia. Dopiero w grudniu 2022 roku usłyszeliśmy wyrok sądu, że Rabczewska może zatrzymać wszystkie prezenty od byłego partnera, ale pierścionek zaręczynowy musi oddać.

 Dorota Rabczewska, Doda, Emil Haidar, SK:, , fot. Niemiec/AKPA