Krzysztof Kiersznowski zmarł w wieku 70 lat. Był jednym z najwybitniejszych aktorów w Polsce, widzowie pokochali go za rolę Staśka w „Cześć, Tereska” czy Wąskiego w „Kilerze”. Mnóstwo gwiazd żegna aktora – hołd oddał mu nawet Prezydent Polski:

Odszedł Krzysztof Kiersznowski, znakomity twórca niezapomnianych kreacji aktorskich – Nuty w Vabankach, Wąskiego w Kilerze, i wielu innych. Człowiek wartości i refleksji, który na przekór przeciwnościom wykonywał swój zawód. Do ostatnich dni. Cześć Jego pamięci! R.I.P – napisał w niedzielę Andrzej Duda.

Partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego

Pierwszą żoną Krzysztofa Kiersznowskiego była Martin, pochodzenia francuskiego. Mają dwójkę dzieci: 43-letniego syna Maksa  i 37-letnią córkę Katarzynę. To dla niej przeprowadził się do Irlandii:

Ożeniłem się z Francuzką, która pracowała w ambasadzie, a po naszym ślubie skierowano ją do placówki w Irlandii. Wyjechaliśmy więc razem. Jako mąż dyplomatki nie mogłem pracować, chyba że jako wolontariusz – tłumaczył aktor. 

Niestety związek z Martin nie przetrwał. Po rozwodzie przez wiele lat żył sam, aż w końcu zakochał się w młodszej o 33 lata Kasi. Mimo różnicy wieku nie przeszkadzały mu docinki i chętnie zabieraj ją na imprezy medialne:

Ja jestem spod znaku Strzelca, Kasia spod znaku Wagi, co dobrze wróży nam na przyszłość. Dla mnie stała się kimś wyjątkowym – mówił w rozmowie z „Twoim Imperium”.

Niestety aktor zakończył i ten związek w ubiegłym roku. Podobno dużo się kłócili przez różnice pokoleniowe, ale pozostali w przyjacielskich relacjach.

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski!

Związki Krzysztofa Kiersznowskiego

Krzysztof Kiersznowski Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Partnerka Krzysztofa Kiersznowskiego

Krzysztof Kiersznowski Fot. Engelbrecht/AKPA

Dzieci Krzysztofa Kiersznowskiego

Córka Krzysztofa Kiersznowskiego, Katarzyna studiowała w Libanie, a teraz pracuje jako scenograf w Polsce. Syn, Maks jest prawnikiem we Francji i doczekał się córki Ewy. Kiersznowski wspominał kiedyś, że próbował przekonać syna do aktorstwa w dzieciństwie, ale mu się nie udało.

Wypadek Krzysztofa Kiersznowskiego

Warto wspomnieć o wypadku samochodowym Krzysztofa Kiersznowskiego. Doszło do niego 25 lipca 2018 r. w centrum Warszawy. Aktor jechał swoim 17-letnim, grafitowym BMW, podczas wjazdu na Rondo Daszyńskiego, inny samochód wjechał w niego z impetem.

Ukochane auto artysty nadawało się już tylko do kasacji. Patrząc na wrak samochodu, można powiedzieć, że to cud, iż Krzysiek wyszedł z tego bez szwanku – mówił informator w tygodniku „Na żywo”.

Życie prywatne Krzysztofa Kiersznowskiego

Krzysztof Kiersznowski Fot. Podlewski/AKPA