Księżniczka królewska Anna (73 l.) była ulubienicą swojej matki królowej Elżbiety II. Jednak jej cięty żart zawdzięcza swojemu ojcu księciu Filipowi. Ta najciężej pracująca członkini brytyjskiej rodziny królewskiej jest ulubienicą Brytyjczyków. Ci uważają, że nie ma bardziej „cool” osoby w rodzinie. I nie chodzi tylko o jej (1) lustrzane okulary sportowe adidasa model TEAM GB, z którymi nie rozstaje się od dekad.

W wieku 25 lat księżniczka Anna (2) reprezentowała Wielką Brytanię na Olimpiadzie. Córka królowej była członkiem drużyny jeździeckiej. A w służbowe podróże wybiera się (3) komercyjnymi liniami lotniczymi. Do tego (4) sama nosi swój bagaż, co też nie jest codziennością jeśli chodzi o arystokrację i to niższego stopnia.

Co wiadomo o księżniczce Annie [zdjęcia]

Księżniczka królewska Anna ze swoim mężem postanowili, że (5) jej dzieci nie będą nosić tytułów królewskich, które się im należą. W końcu ich babcią była najdłużej panująca monarchini w historii – królowa Elżbieta II.

Księżniczka Anna jest „cool”

Księżniczka Anna jest również zapalonym kierowcą. W 1990 roku (6) policja zawiesiła jej prawo jazdy na miesiąc za zbyt szybką jazdę. Córka królowej pracuje ciężko na swojej farmie, na której (7) jeździ traktorami i kosi trawę. Sieć obiegły zdjęcia, gdy księżniczka kosiła trawnik specjalnym traktorkiem, gdy jej pies leżał na siedzeniu obok.

(8) Księżniczka Anna w 1974 roku w Londynie była niemal porwana, ale odmówiła wyjścia z samochodu, nawet wtedy, gdy grożono jej bronią palną. Ostatecznie niedoszły porywacz został obezwładniony przez szofera i policjantów.

(9) Księżniczka Anna znana jest ze swojego poczucia humoru i żartów, które stroi sobie z rodziny. Podobno na gwiazdkę sprezentowała ówczesnemu księciu Karolowi – skórzaną ochronkę na deskę klozetową, gdyż wszyscy wiedzą, że król nie rusza się bez zapasu papierowych nakładek na toaletę.

Księżniczka Anna i jej styl

Księżniczka Anna znana jest ze swojego podejścia do mody. Jest jedną z członkiń rodziny królewskiej, która (10) jako pierwsza recyklingowała swoje stroje. Niektóre nosi od kilkudziesięciu lat (!)

(11) Nie wykorzystuje swojego tytułu, by dostawać fory. Księżniczka często fotografowana jest, gdy cierpliwie stoi w kolejce po kawę w parku, którą następnie pije z papierowego kubeczka. A podczas pogrzebu swojej ukochanej matki (12) jako pierwsza kobieta w historii była członkiem „Wigilii Książąt” i stała u boku swoich braci, którzy strzegli trumny królowej w Westminster Hall.