15-letnia dziewczyna została znaleziona martwa po tym, jak rodzina wyprosiła ją z domu, ponieważ nastolatka miała okres. Dziewczyna miała spędzić noc w szopie przeznaczonej dla kobiet, które są w trakcie menstruacji. Uważane za „nieczyste” trafiają tam na kilka dni.

Zobacz: Szok! W Rosji powstają PRAWDZIWE Igrzyska Śmierci!

Zwyczaj nazywany chhaupadi jest w Nepalu zabroniony, ale wiele rodzin wciąż praktykuje eliminowanie z otoczenia krwawiących kobiet.

15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!

Ojciec dziewczyny powiedział w rozmowie z gazetą My Republica, że dziewczyna jadła kolację ok. 18.00, po czym poszła do szopy, by spędzić tam noc. Kiedy następnego dnia nie pojawiła się po jedzenie w domu, ojciec zaczął ją wołać.

Wtedy zobaczyliśmy jej martwe ciało – mówi mężczyzna. – W niedzielę miała urodziny, myśleliśmy, że poszła do dżungli nazbierać drzewa na opał.

Co się stało z dziewczyną? Roshani Tiruwa chciała się ogrzać w szopie. Rozpaliła ogień, jednak z powodu złej wentylacji dziewczyna udusiła się. Przedstawiciel policji potwierdził, że przyczyną zgonu było uduszenie.

Badamy sprawę. Podejrzewamy, że zmarła od zatrucia dymem z ognia, który rozpaliła, by się ogrzać – powiedział inspektor miejscowej policji.

15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!

Czytaj: To zdjęcie chłopca chorego na autyzm może wywołać łzy

Praktyka Chhaupadi jest zakazana w Nepalu od 2005 roku. Wcześniej na porządku dziennym było przenoszenie się kobiet mających okres do specjalnych pomieszczeń. Kobiety podczas menstruacji nie mogły się kontaktować z mężczyznami, dotykać różnych rzeczy – np. jedzenia. Takie traktowanie kobiet skutowało problemami zdrowotnymi – kobiety chorowały na zapalenie płuc, były ofiarami napaści seksualnych podczas menstruacji, cierpiały na depresję.

Proceder usuwania kobiet uznawanych za „nieczyste” kończył się wielokrotnie śmiercią – głównie młodych dziewczyn, a także częstymi zgonami wśród noworodków. Mimo zakazu część kobiet wciąż bywa odsuwana od rodzin w „tym” czasie. Jak widać, skutki bywają tragiczne.

15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!

15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!
Nepal – zdjęcie ilustracyjne