Adele została oskarżona o „naruszenie kulturowe”, po tym, jak złożyła kostium „Notting Hill Carnival” i pokazała się na Instagramie. Na zdjęciu widzimy, że gwiazda ma na sobie nakrycie głowy z żółtych piór, legginsy z wysokim stanem i biustonosz z flagą Jamajki. Z kolei na głowie ma fryzurę, która kojarzona jest z ludźmi pochodzenia afrykańskiego – nazywaną węzłami Banuta.

Adele przebrała się za Afrykankę

Adele nigdy nie wyglądała tak dobrze! Gwiazda bardzo schudła i PROMIENIEJE (FOTO)

Piosenkarka przebrała się tak z okazji Karnawału Notting Hill, który od 60 lat odbywa się w Londynie. Tegoroczny karnawał został przeniesiony do sieci z powodu koronawirusa.

Niestety nie wszystkim internautom spodobało się zdjęcie. Pojawiły się komentarze, że oskarżające ją o kulturowe zawłaszczenie i rasizm. Wszystko poszło o włosy.

Węzły Bantu pochodzą z Afryki Południowej, które w czasach kolonizacji często były synonimem „czarny”. Dlatego fryzura jest nieadekwatna dla białych kobiet.

  • Wiele czarnoskórych i latynoskich kobiet zostało odrzuconych, zwolnionych z pracy, a małe dzieci odesłano do domu ze szkoły z takimi fryzurami. To działo się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach za granicą – napisał jeden z internautów.
  • Czarne fryzury nie są przeznaczone dla białych ludzi w sezonie festiwalowym lub kiedykolwiek

Adele ZNIKA w oczach. Ten strój to PODKREŚLIŁ

Pojawiły się też komentarze w obronie Adele. Uważają, że piosenkarka nic złego nie zrobiła.

  • Ani jeden Jamajczyk, ani żaden inny PRAWDZIWY człowiek z Karaibów nie jest obrażony. Zwłaszcza podczas karnawału. Żyj swoim pięknem życia!
  • Niektórzy z was muszą nauczyć się różnicy między docenieniem kulturowym a przywłaszczeniem kulturowym

Co to jest kulturowe przywłaszczanie?

Polega na kradzieży rzeczy, symboli, rytuałów, czy zasad od pewnej kultury lub subkultury przez inną. Budzi negatywne emocje, ponieważ kojarzy się z kolonializmem, kiedy „biali” okradali „czarnych”.

Gwiazdy często są o to oskarżane, kiedy próbują się ucharakteryzować na czarnoskórą ludność.

Fani martwią się o Adele. Piosenkarka wygląda jak cień człowieka? (FOTO)