Adele (32 l.) przez lata kojarzyliśmy jako wokalistkę, która należy do puszystych kobiet. W ostatnich miesiącach gwiazda przeszła niesamowitą przemianę – schudła prawie 50 kg i ciężko ją poznać. Gwiazda stała się bardziej aktywna fizycznie, ale największe znaczenie miała dieta sirtfood, której się trzymała.

Odchudzona o 45 kg Adele pokonała jeszcze jeden kompleks – mało kto o nim wiedział

Adele schudła na diecie sirtfood

Fotki odchudzonej Adele krążą w sieci już od kilku miesięcy. Gwiazda wzięła się za siebie po rozwodzie z Simonem Koneckim. Tym razem jednak sama Adele opublikowała zdjęcie na Instagramie, na którym zaprezentowała nową sylwetkę w całej krasie.

Okazuje się, że zrzuciła kilogramy dzięki diecie sirtfood.

https://www.instagram.com/p/B_1VGc5AsoZ/

Znajomy Adele zdradza, jak gwiazda zachowuje się jako MATKA

Na czym polega dieta sirtfood?

Nazwa diety sirtfood wzięła się od sirtuin – grupy białek odpowiedzialnych za procesy starzenia się organizmu. Chodzi o jedzenie produktów bogatych w polifenole, które wejdą w reakcję z tymi białkami. Dzięki nim możliwe jest szybsze spalanie tłuszczu i regulacja metabolizmu.

Jakie produkty należą do aktywatorów sirtuin?

Należą do nich m.in. rośliny zielone, takie jak jarmuż, rukola, owoce: truskawki, borówki, jagody, gruszki, warzywa: kalafior, brokuły, brukselka, przyprawy tj. kurkuma, papryczka chilli, curry, lubczyk, a także soja, orzechy włoskie, oliwa z oliwek, zielona herbata, kakao, kawa.

Odchudzona Adele na plaży

Odchudzona Adele na plaży fot. Forum/BACKGRID

 

Cztery etapy diety sirtfood

Dobrze przygotowana dieta powinna składać się z 4 etapów.

Pierwszy z nich trwa trzy dni i jest najbardziej restrykcyjny. Jemy tylko około 1000 kcal – powinny to być 3 koktajle sirtuinowe i 1 posiłek bogaty w te polifenole.

Drugi etap trwa cztery dni. Zwiększamy kaloryczność do 1500 i pijemy 2 koktajle oraz jemy 2 posiłki.

Trzeci etap powinien trwać już cały tydzień. Zwiększamy lub pozostawiamy kaloryczność w zależności od naszych potrzeb. Jemy 3 posiłki, 1 koktajl i 1-2 przekąski.

Czwarty etap to coś, co powinniśmy wdrożyć do naszej diety już na stałe, aby osiągnąć i utrzymać efekty. Chodzi o ciągłe aktywowanie sirtuin. Koktajle powinny wejść do naszego jadłospisu na stałe. Eliminujemy fast-foody, wysokoprzetworzone produkty, białe pieczywo.

Taka dieta, oprócz utraty wagi, powinna też zapewnić nam długowieczność i młody wygląd.

Co się stało z TWARZĄ Adele po utracie wagi? Ekspert tłumaczy

Dieta sirtfood z pewnością zyska teraz na popularności dzięki metamorfozie Adele. Próbowaliście jej już lub macie zamiar?

Odchudzona Adele wychodzi z siłowni

Odchudzona Adele wychodzi z siłowni fot. Forum/BACKGRID

Adele przed metamorfozą

Adele przed metamorfozą fot.Forum/Backgrid

Adele przed metamorfozą

Adele przed metamorfozą fot. Starstock/Newscom