Adele (32 l.) przez lata kojarzyliśmy jako wokalistkę, która należy do puszystych kobiet. W ostatnich miesiącach gwiazda przeszła niesamowitą przemianę – schudła prawie 50 kg i ciężko ją poznać. Gwiazda stała się bardziej aktywna fizycznie, ale największe znaczenie miała dieta sirtfood, której się trzymała.

Odchudzona o 45 kg Adele pokonała jeszcze jeden kompleks – mało kto o nim wiedział

Adele schudła na diecie sirtfood

Fotki odchudzonej Adele krążą w sieci już od kilku miesięcy. Gwiazda wzięła się za siebie po rozwodzie z Simonem Koneckim. Tym razem jednak sama Adele opublikowała zdjęcie na Instagramie, na którym zaprezentowała nową sylwetkę w całej krasie.

Okazuje się, że zrzuciła kilogramy dzięki diecie sirtfood.

Znajomy Adele zdradza, jak gwiazda zachowuje się jako MATKA

Na czym polega dieta sirtfood?

Nazwa diety sirtfood wzięła się od sirtuin – grupy białek odpowiedzialnych za procesy starzenia się organizmu. Chodzi o jedzenie produktów bogatych w polifenole, które wejdą w reakcję z tymi białkami. Dzięki nim możliwe jest szybsze spalanie tłuszczu i regulacja metabolizmu.

Jakie produkty należą do aktywatorów sirtuin?

Należą do nich m.in. rośliny zielone, takie jak jarmuż, rukola, owoce: truskawki, borówki, jagody, gruszki, warzywa: kalafior, brokuły, brukselka, przyprawy tj. kurkuma, papryczka chilli, curry, lubczyk, a także soja, orzechy włoskie, oliwa z oliwek, zielona herbata, kakao, kawa.

Odchudzona Adele na plaży

Odchudzona Adele na plaży fot. Forum/BACKGRID

 

Cztery etapy diety sirtfood

Dobrze przygotowana dieta powinna składać się z 4 etapów.

Pierwszy z nich trwa trzy dni i jest najbardziej restrykcyjny. Jemy tylko około 1000 kcal – powinny to być 3 koktajle sirtuinowe i 1 posiłek bogaty w te polifenole.

Drugi etap trwa cztery dni. Zwiększamy kaloryczność do 1500 i pijemy 2 koktajle oraz jemy 2 posiłki.

Trzeci etap powinien trwać już cały tydzień. Zwiększamy lub pozostawiamy kaloryczność w zależności od naszych potrzeb. Jemy 3 posiłki, 1 koktajl i 1-2 przekąski.

Czwarty etap to coś, co powinniśmy wdrożyć do naszej diety już na stałe, aby osiągnąć i utrzymać efekty. Chodzi o ciągłe aktywowanie sirtuin. Koktajle powinny wejść do naszego jadłospisu na stałe. Eliminujemy fast-foody, wysokoprzetworzone produkty, białe pieczywo.

Taka dieta, oprócz utraty wagi, powinna też zapewnić nam długowieczność i młody wygląd.

Co się stało z TWARZĄ Adele po utracie wagi? Ekspert tłumaczy

Dieta sirtfood z pewnością zyska teraz na popularności dzięki metamorfozie Adele. Próbowaliście jej już lub macie zamiar?

Odchudzona Adele wychodzi z siłowni

Odchudzona Adele wychodzi z siłowni fot. Forum/BACKGRID

Adele przed metamorfozą

Adele przed metamorfozą fot.Forum/Backgrid

Adele przed metamorfozą

Adele przed metamorfozą fot. Starstock/Newscom