Po wtorkowym materiale „Dzień Dobry TVN” w sieci zawrzało. Duet prowadzących – Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik – wyśmiali wygląd koreańskiego piosenkarza, który zajął pierwsze miejsce w rankingu 100 najprzystojniejszych mężczyzn świata. Według nich Jungkook z zespołu BTS nie jest odpowiednią osobą na tym miejscu. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy krytykujących zachowanie dziennikarzy i samej stacji za wypuszczenie oburzającego materiału.

BURZA po materiale „DDTVN”. „ŻENADA i totalny nieprofesjonalizm”

Karolina Korwin Piotrowska o aferze w „Dzień Dobry TVN”

Oburzenia nie kryje także Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka często zabiera głos w takich sytuacjach i głośno wyraża swoje zdanie. Tym razem nie było inaczej.

Fani KPopu właśnie robią z TVN to, czego nie udalo się PiS w ostatnich latach. Rozjeżdżają równo i niestety zasłużenie. Sieć płonie. (…)
3. W studiu jest „zabawnie”, bo prowadzący zauważają radośnie, że pan wygląda nie jak pan, tylko Mały Książę, bardzo śmiesznie się nazywa (no bardzo śmiesznie, szacuneczek), włosy ma farbowane (meeeehhh, ale śmieszne, polowa facetów w TVN, w szolbizie włosy doczepia i farbuje, ale to szczegół), ma kolczyki (fuj), no i ta twarz. Niemęska. Tak, mamy 21 wiek, dowcipaski z czyjegoś wyglądu, etniczności, rasy są passe…really?
4. Żeby było „fajniej” jakiś gościu idzie w miasto ze zdjęciem koreańskiego mężczyzny, żeby „lud” osądził, czy jest męski. Tylko, ze na zdjęciu jest ktoś inny. Zupełnie inny członek grupy BTS. Research, głupcze! – napisała.

Anna Kalczyńska komentuje niefortunny żart o śmierci swej matki

Dziennikarka zwróciła też uwagę, że stacja wiele razy podkreśla, jak ważna jest tolerancja, ale na słowach się kończy. Zachowania pracowników stacji temu zaprzeczają.

5. Jesteśmy w mediach, w telewizji, która głosi tolerancję, na prawo i lewo teraz puszcza przemówienia z Auschwitz o wykluczaniu, o rasizmie, o potrzebie tolerancji, o tym, że się innych, inności wszelkiej palcem nie wytyka. Tu się mówi, podobno z troską o tym, że wzrasta ilość depresji, samobójstw wśród ludzi, wytykanych palcami, odrzucanych, ze względu właśnie na wygląd czy rasę. To jest kraj, w którym na ulicy nadal słyszy się „asfalt”, „ciapaty”, „mongoł”. Ale to tu o poranku była beka z psychicznie chorych, wiec beka z innego typu urody też spoko przejdzie.

I ktoś się jeszcze dziwi, ze ludzie przeskakują na Pytanie na śniadanie albo Netflix?i I na koniec: zwizualizujmy sobie, że w koreańskiej śniadaniówce byłaby taka mega rasistowska beka z męskości i wyglądu prezenterów DDTVN….just saying. Hitem sieci, w skali już globalnej, jest hashtag #dziendobrytvnisoverparty #ksenofobia #rasizm #bodyshaming #bts #kpop – zakończyła dziennikarka.

View this post on Instagram

Fani KPopu właśnie robią z TVN to, czego nie udalo się PiS w ostatnich latach. Rozjeżdżają równo i niestety zasłużenie. Sieć płonie. 1. W ddtvn pokazano wyniki plebiscytu na Najpiękniejsze gwiazdy w 2019 roku. 2. Wygrywa lider grupy BTS. To jest KPop. Można sprawdzić w Google. Najlepiej sprzedająca się muzyka świata. Absolutny fenomen, artystyczny, kulturowy, socjologiczny, o którym kręci się dokumenty. Tego słuchają miliony. Także w Polsce. Można wszystko sprawdzić, trzeba chcieć. Jest w Google. 3. W studiu jest „zabawnie”, bo prowadzący zauważają radośnie, że pan wyglada nie jak pan, tylko Mały książę, bardzo śmiesznie się nazywa (no bardzo śmiesznie, szacuneczek), włosy ma farbowane (meeeehhh, ale śmieszne, polowa facetów w TVN, w szolbizie włosy doczepia i farbuje, ale to szczegół), ma kolczyki ( fuj), no i ta twarz. Niemęska. Tak, mamy 21 wiek, dowcipaski z czyjegoś wyglądu, etniczności, rasy są passe…really? 4. Żeby było „fajniej” jakiś gościu idzie w miasto ze zdjęciem koreanskiego mężczyzny, żeby „lud” osądził, czy jest męski. Tylko, ze na zdjęciu jest ktoś inny. Zupełnie inny członek grupy BTS. Research, głupcze! 5. Jesteśmy w mediach, w telewizji, która głosi tolerancję, na prawo i lewo teraz puszcza przemówienia z Auschwitz o wykluczaniu,o rasizmie, o potrzebie tolerancji,o tym, ze się innych, inności wszelkiej palcem nie wytyka. Tu się mówi, podobno z troską o tym, ze wzrasta ilość depresji, samobójstw wśród ludzi, wytykanych palcami, odrzucanych, ze względu właśnie na wygląd czy rasę. To jest kraj, w którym na ulicy nadal słyszy się „asfalt”, „ciapaty”, „mongoł”. Ale to tu o poranku była beka z psychicznie chorych, wiec beka z innego typu urody tez spoko przejdzie. I ktoś się jeszcze dziwi, ze ludzie przeskakują na Pytanie na śniadanie albo Netflix?i I na koniec: zwizualizujmy sobie, ze w koreańskiej śniadaniówce byłaby taka mega rasistowska beka z męskości i wyglądu prezenterów ddtvn….just saying;) Hitem sieci, w skali już globalnej, jest hashtag #dziendobrytvnisoverparty #ksenofobia #rasizm #bodyshaming #bts #kpop

A post shared by karolina korwin piotrowska (@karolinakp) on

ZOBACZ TEŻ:

Szok! Kalczyńska ŻARTUJE z dzieci ciężko pracujących w Afryce!

Sołtysik porównał kobietę do GADŻETU dla mężczyzn. Ciekawe, co na to jego żona!

Andrzej Sołtysik z młodą żoną na ściance. To ona wyciągnęła go z alkoholizmu

Sonda

poll-violet

Dzień Dobry TVN. Którą parę prowadzących uwielbiasz oglądać?

1

Kinga Rusin i Piotr Kraśko

2

Filip Chajzer i Małgorzata Ohme

3

Dorota Wellman i Marcin Prokop

4

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik

Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik/fot. Kurnikowski/AKPA

Karolina Korwin Piotrowska/fot. Piętka Mieszko/AKPA