Dotychczas to materiały Filipa Chajzera dla „Dzień Dobry TVN” wywoływały wielkie poruszenie i często spore afery. Tym razem to nie on jest bohaterem skandalicznego zachowania. W ogniu krytyki znalazła się sama stacja za wypuszczenie materiału, a także Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.

Anna Kalczyńska komentuje niefortunny żart o śmierci swej matki

„Dzień Dobry TVN” – afera z Sołtysikiem i Kalczyńską

Afera na tyle przybrała na sile, że mówi się o niej nie tylko w Polsce, ale i na świecie! O co właściwie poszło? Duet prowadzących wyśmiał wygląd koreańskiego piosenkarza. Jeon Jeong-Guk, znany też jako Jungkook z zespołu BTS znalazł się na czele, sporządzonego przez firmę TC Candler, rankingu 100 najprzystojniejszych mężczyzn świata. Według opinii Kalczynskiej i Sołtysika, niesłusznie się tam znalazł, co ze śmiechem wyrazili na wizji.

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym… niespecjalnie bardzo męska, prawda? (…) Włosy zakładam, że farbowane – stwierdziła Kalczyńska, co bardzo rozbawiło jej kolegę.

 

Szok! Kalczyńska ŻARTUJE z dzieci ciężko pracujących w Afryce!

Jakby tego było mało, to po tym żenującym wstępie pokazano materiał sporządzony dla „Dzień Dobry TVN” przez Adama Federa. Reporter zapytał przechodniów, co sądzą o wyglądzie wokalisty. Trzeba tutaj zaznaczyć, że Feder zaliczył wpadkę i pokazał zdjęcie nie tej osoby, którą miał na myśli. Przechodniom pokazywał fotkę J-Hope, innego członka zespołu BTS.

Ci również nie popisali się swoimi opiniami. Kolczyk… W uchu noszą kolczyki. Moja krowa też ma kolczyk.

Facet musi być facet, a kobieta – kobieta! A tutaj nie wiadomo, jak to jest.

Zniewieściały, nie wiem, małolat. No błagam! – odpowiadali ankietowani.

Andrzej Sołtysik z młodą żoną na ściance. To ona wyciągnęła go z alkoholizmu

Widzowie „Dzień Dobry TVN” oburzeni

W sieci nie brakuje komentarzy oburzonych materiałem widzów.

To, co pokazaliście jest zachowaniem, którego nie możemy zaakceptować. Nie jest ono jedynie lekceważące, ale również rasistowskie. Domagamy się przeprosin za powstałą sytuację, która wynikła z nieodpowiedzialnego zachowania waszych dziennikarzy i prowadzących, mamy nadzieję, że wyciągniecie z tego jakieś wnioski.

Jesteście Państwo już na 6. miejscu w ŚWIATOWYCH trendach. Szkoda, że to niechlubna sytuacja, ale gratuluję.

Mistrze rzetelnego dziennikarstwa, nawet zdjęcia osoby, o której mówią prowadzący, nie potraficie dobrze znaleźć

Żenada i totalny nieprofesjonalizm TVN. Tracę wiarę w ludzi, zapomnieliście, czym jest szacunek do drugiej osoby? To obrzydliwe, że szerzycie w telewizji, którą każdy ogląda rasizm. Jeszcze żeby było zabawniej, nawet dobrze wpisać w google nie potraficie, bo na zdjęciu był Hoseok

Sonda

poll-violet

Dzień Dobry TVN. Którą parę prowadzących uwielbiasz oglądać?

1

Kinga Rusin i Piotr Kraśko

2

Filip Chajzer i Małgorzata Ohme

3

Dorota Wellman i Marcin Prokop

4

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik

View this post on Instagram

For ARMY💜 #CONNECT_BTS

A post shared by BTS JUNGKOOK (@bts.jungkook) on