Agnieszka Radwańska dwa lata temu zakończyła karierę i założyła rodzinę. W lipcu 2020 roku urodziła syna – jest to pierwsze dziecko tenisistki i Dawida Celta.

Agnieszka Radwańska o macierzyństwie

Jaką matką jest Agnieszka Radwańska? „Są też, wiadomo, gorsze dni”

Agnieszka Radwańska w rozmowie w „Galą” opowiedziała o macierzyństwie. Zdradziła, jak weszła w całkiem nową rolę. Przyznaje, że w końcu mam jakieś życie, bo wcześniej miała go bardzo mało, była skupiona tylko na treningach.

Bo sportowcy tak naprawdę mają go bardzo mało. To harówa, rutyna, a nawet monotonia. Kort, treningi, hotele, wyjazdy, turnieje i tak w kółko. Tam nie ma normalnego życia, jest poświęcenie. A teraz doświadczam normalności. Najwięcej skorzystałam z niej między końcem kariery a pojawieniem się Kubusia. Czyli przez rok. Bo potem byłam już w ciąży i wybuchła pandemia, więc zostało mi tylko odpoczywanie i prace domowe – tłumaczy.

Agnieszka Radwańska pozuje z SYNKIEM. „Jutro 4 miesiące”

Radwańska wychowała się w zamożnym domu, sama też niemało zarobiła. Zdradza, czy będzie rozpieszczać syna:

Kuba, siłą rzeczy, będzie miał inny start. I myślę, że to jest jedno z największych wyzwań dla mnie jako matki – wychować go tak, żeby nie miało dla niego znaczenia, że od początku ma wszystko. To jest mój cel, by pokazać Kubusiowi, że pieniądze nie biorą się znikąd. Że na nie trzeba sobie zapracować, że nic nie ma za darmo – podkreśla. 

Agnieszka Radwańska pokazała pierwsze zdjęcie po porodzie. Jest na nim razem z synkiem

Agnieszka Radwańska pojawiła się też na okładce w stroju wypożyczonym z Teatru Wielkiego w Warszawie. Sesję wykonał jej przyjaciel Mateusz Motyczyński.