Alec Baldwin zostanie oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci w wyniku zastrzelenia operatorki Halyny Hutchins, która zginęła na planie filmowym. Aktor strzelił do niej z rekwizytu, który okazał się być naładowaną bronią.

Alec Baldwin zastrzelił operatorkę na planie filmowym. Teraz usłyszał zarzuty!

Na planie zginęła Halina Hutchins

Baldwin ćwiczył scenę do westernu Rust na ranczo niedaleko Sante Fe w Nowym Meksyku w październiku 2021 roku. Hannah Gutierrez Reed, odpowiedzialna za broń na planie, również zostanie oskarżona. Prawnicy obu stron powiedzieli, że zamierzają walczyć z zarzutami w sądzie. Prokurator okręgowy Santa Fe, Mary Carmack-Altwies, ogłosiła zarzuty w czwartek:

Aktor i producent Alec Baldwin oraz  Hannah Gutierrez Reed zostaną oskarżeni o dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci – czytamy w oświadczeniu. Ustaliłam, że istnieją do tego wystarczające dowody”.„Na mojej warcie nikt nie stoi ponad prawem i każdy zasługuje na sprawiedliwość – powiedziała.

Obojgu grozi do 18 miesięcy więzienia i grzywna w wysokości 5000 USD, jeśli zostaną skazani. Zostaną osądzeni przez ławę przysięgłych – poinformowała prokuratura.

W oświadczeniu prawnik męża Hutchins, Matthew, powiedział, że popiera wniesienie zarzutów.

To pocieszenie dla rodziny, że w Nowym Meksyku nikt nie stoi ponad prawem – powiedział.

Jednak prawnik Baldwina, Luke Nikas, nazwał tę decyzję „straszną pomyłką sądową”.

Pan Baldwin nie miał powodu sądzić, że w pistolecie była ostra kula – lub gdziekolwiek na planie filmowym” – powiedział Nikas. „Polegał na profesjonalistach, z którymi pracował, którzy zapewniali go, że broń nie ma nabojów. Będziemy walczyć z tymi zarzutami i wygramy.

Alec i Hilaria Baldwin powitali na świecie kolejne dziecko. To już SIÓDME!

Jak donoszą amerykańskie media, decyzja sądu mocno zaskoczyła Aleca. Był pewien, że nie zostanie o nic oskarżony, a cała wina spadnie na Hannah, która była rzekomo odpowiedzialna za sprawdzenie broni na planie filmowym.

Alec od momentu tego strasznego wydarzenia wielokrotnie udzielał wywiad, co zdaniem prawników może przyczynić się do jego ukarania.

Alec Baldwin naprawdę myślał, że nie zostanie oskarżony” – powiedział adwokat Barhoma. „Opowiadał nam, jak działa prawo, wypowiadał się samodzielnie i nagrywał domowej produkcji filmiki. Te rzeczy nigdy mu nie pomogą. Mogą go tylko skrzywdzić” – powiedział adwokat Barhoma, który jest znawcą prawa Nowego Meksyku. „Można je przedstawić tylko po to, by go ukarać. Tak działa kod dowodowy. Myślę, że zaczyna się bardzo szybko uczyć, jakie są konsekwencje mówienia wszystkiego podczas trwającego śledztwa.

Aktorowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Santa Fe, NM – *PREMIUM-EXCLUSIVE* – Alec Baldwin seen in Santa Fe with Halyna Hutchins’ husband Matt and 9 year old son following the prop gun shooting incident. Both men shared a hug at one point.
BACKGRID USA 24 OCTOBER 2021,Image: 639614018, License: Rights-managed, Restrictions: RIGHTS: WORLDWIDE EXCEPT IN ITALY, Model Release: no, Credit line: Dsanchez / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Alec Baldwin wydał oświadczenie

Hilaria Baldwin, Alec Baldwin

Hilaria Baldwin, Alec Baldwin fot. Backgrid USA / Forum