Czy w 2021 jest drugi, bardziej pechowy film niż „Rust”? Chyba nie! Jeszcze nie ucichły echa tragedii, w której na planie filmowym Alec Baldwin postrzelił dwie osoby – 42-letnią operatorkę na planie, Halynę Hutchins oraz reżysera filmu 48-letni Joela Souze, z broni, która miała być atrapą.

Śmierć na planie filmu „Rust”

Alec Baldwin postrzelił na planie dwie osoby!

W wyniku odniesionych obrażeń Halyna zmarła, a Joel Souza został przewieziony do szpitala. Od tamtej pory jest prowadzone dochodzenie w sprawie, a na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty i niedopatrzenia.

Wiadomo kto dał Alecowi Baldwinowi broń z ostrą amunicją na planie filmu

Kolejny wypadek na planie! Alec Baldwin zabiera głos

Alec Baldwin poniesie konsekwencje za użycie broni? Policja zorganizowała konferencje

Zdawać by się mogło, że odkąd dalsze kręcenie filmu zostało zawieszone, nie wydarzy się już żadna tragedia. A jednak! Jason Miller, operator oświetlenia, który pomagał zamknąć i posprzątać plan zdjęciowy został ukąszony przez jadowitego pająka, pustelnika brunatnego. Chociaż ugryzienie tego pająka rzadko bywa śmiertelne, może jednak powodować rozległą martwicę tkanek oraz sepsę. Jak podają amerykańskie media, lekarze walczą w szpitalu o rękę Jasona, której grozi amputacja. W internecie pojawiły się również zdjęcia rany na ramieniu pracownika, która z godziny na godzinę robiła się coraz gorsza – doszło nawet do tego, że przez otwartą ranę widać mięśnie i tkanki! W międzyczasie ruszyła zbiórka na leczenie operatora, jednak jak podkreślają lekarze, jeśli nawet uda się uratować jego rękę, to i tak czeka go bardzo długa rehabilitacja…

W międzyczasie Alec Baldwin postanowił nareszcie zabrać głos w sprawie ostatnich wydarzeń. Wcześniej wydał jedynie oświadczenie, w którym składał kondolencje rodzinie zmarłej Halyny oraz wyraził swoje ubolewanie nad zaistniałą tragedią, w której stał się mimowolnym oprawcą.

Aktor na Twitterze oraz Instagramie podzielił się swoim spojrzeniem na sprawę i zażądał, by na planach filmowych każdego filmu lub serialu, który używa broni powinien zawsze być zatrudniony policjant.

Na każdym planie filmowym/telewizyjnym, w którym używa się broni, fałszywej czy nie, powinien znajdować się policjant wynajęty przez producenta do monitorowania bezpieczeństwa broni.

Alec Baldwin zabiera głos w sprawie tragedii na planie "Rust"

Alec Baldwin, fot.Instagram: alecbaldwininsta

Alec Baldwin  Credit line: MEGA / The Mega Agency / Forum

Alec Baldwin  Model Release: no, Credit line: Dsanchez / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Alec Baldwin wydał oświadczenie