Za nami trzeci odcinek Ameryka Express. Pierwszym zadaniem, z jakim musieli zmierzyć się uczestnicy było wspinanie na wulkan Chimborazo i wybranie dwóch brył lodu przygotowanych wcześniej przez najstarszego i najsłynniejszego ekwadorskiego wydobywcę lodu Baltazara. Następnie trzeba je było załadować na osiołka i dowieźć do punktu kontrolnego gry na bazarze w Riobamba.

Ameryka Express: Zdrowie jednego z uczestników było ZAGROŻONE

Nie było to łatwe, bo kawałki lodu ważyły nawet do 20 kilogramów i trzeba się było po nie wspiąć 3700 metrów nad poziomem morza.

Pierwsze trzy pary, które dotarły, Fit Lovers, Lara i Piotr oraz Ola i Dawid zawalczyły o amulet warty 5 tysięcy złotych. Pary przygotowywały z przywiezionego lodu desery oceniane przez miejscowych dygnitarzy. Wygrali Lara i Piotr.

To nie ma znaczenia, że jestem córką Magdy Gessler. Etykietka córki nic nie znaczy – skomentowała.

Tomek i Kuba dotarli na szczyt pickupem, przez co złamali regulamin – trzeba było się wspinać. Zostali za to zepchnięci o jedno miejsce niżej.

Dojenie krów i napój ze śliną. W drugim odcinku „Ameryka Express” polały się łzy

Kolejnym zadaniem było dzierganie czapek na drutach, w czym okazała się dobra Magda Steczkowska. Filip nie radził sobie z tym i… posklejał ją taśmą klejącą.

W drodze na metę uczestnicy mieli bardzo trudne zadanie. Od Agnieszki dostali sms-a: Rywalizującym z Wami parom przyznajcie punkty od 1 do 6. Najmniej lubiana para zasługuje na jeden punkt. Sobie nie przyznajecie żadnych punktów. Waszą decyzję przyślijcie do mnie w ciągu pięciu minut. Czas start .

Niektórzy kompletnie nie wiedzieli, jak przyznać punkty, więc zdecydowali się na losowanie.

Magda Steczkowska o tym, czy Ameryka Express to sprawdzian dla związku

Inni byli zdecydowani:

Para, która najbardziej powinna dostać w dupę, to są Fit Loversi. A Musiałowski ciągle jęczy na tej swojej bałałajce. Pięć punktów dajemy Chajzerom, podoba nam się, jak Zygmunt walczy sam ze sobą – podsumował Karolak.

Ostatecznie najmniej punktów otrzymali Ola i Dawid przez co kolejny etap wyścigu rozpoczęli z czarną flagą, powodującą spadek o jedno miejsce w rankingu na mecie odcinka eliminacyjnego. Immunitet wygrali Tomasz i Jakub.

W poprzednim odcinku z programu odpadły Katarzyna Meller i Monika Zagajska, jedna z nich wróci do programu i stworzy parę z jedną z osób, które odpadną w czwartym odcinku.

Ameryka

Ameryka

Ameryka

Ameryka

Ameryka

Ameryka

Ameryka