Na początku drugiego odcinka Ameryka Express uczestnicy mieli możliwość spróbować amazońskich przysmaków. Konkretnie napoju chicha, który fermentuje dzięki ślinie osób, które go przygotowały. Każdy uczestnik musiał wypić porcję tego napoju, dopiero wtedy mógł ruszyć dalej.

O kur*a. Zrzygam się– skomentował Filip Chajzer, który jako ostatni zakończył zadanie, ku niezadowoleniu Zygmunta.

Pierwszą misją w odcinku było następujące zadanie: Każdy musi napełnić szklankę własnoręcznie wydojonym mlekiem. Później ze szklanką musi dotrzeć do punktu kontrolnego.

Ameryka Express: Zdrowie jednego z uczestników było ZAGROŻONE

Zapał podczas zadania straciła Aleksandra Domańska, którą poniosły emocje. Aktorka zalała się łzami i chciała porzucić dalszy występ w programie. Na szczęście kryzys został szybko zażegnany.

Kiedy wyścig się zakończył i przyszła pora na znalezienie noclegu, nie wszyscy dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Kryzys przeżyła Anna Małysa, koleżanka Maćka Musiałowskiego, która rozpłakała się przed kamerami z bezsilności.

Magda Steczkowska o Ameryka Express: GŁODOWALIŚMY

Filozoficzne rozmyślania dopadły także Tomasza Karolaka, który przyznał, że szuka swojej prawdziwej tożsamości i program pomaga mu się zdystansować od ciągłego biegu i kariery.

O amulet walczyli Chajzerowie i Karolak z Urbańskim. W dogrywce zwyciężyli Tomasz i Jakub.

Uczestnicy na miejsce zadania eliminacyjnego musieli dotrzeć kolejką linową przebiegającą nad przepaścią. Magda Steczkowska przeżyła prawdziwe chwile grozy, ponieważ gwiazda cierpi na potężny lęk wysokości.

W tym tygodniu z programem pożegnały się Katarzyna Meller z przyjaciółką Moniką Zagajewską.