Ostatnio Amy Schumer (42 l.) pojawiła się w kilku programach telewizyjnych promując nowy sezon swojego serialu „Life & Beth”. Jednak widzów trolli najbardziej interesowała jej „opuchnięta twarzą”. Okazuje się teraz, że u Amy Schumer zdiagnozowano Zespół Cushinga. Choroba ta występuje, gdy w organizmie przez długi czas utrzymuje się zbyt dużo  hormonu stresu (kortyzolu). A możliwe objawy to m.in. przyrost masy ciała czy wysokie ciśnienie krwi.

Amy Schumer atakowana po tym, jak skrytykowała Nicole Kidman

Amy Schumer ujawniła swoją diagnozę w „News Not Noise” Jessiki Yellin, kilka dni po tym, jak fani zaczęli komentować jej zmieniony wygląd.

Zawstydzanie i krytykowanie naszych ciągle zmieniających się ciał to coś, z czym mam do czynienia i czego jestem świadkiem od dawna […] Tak bardzo chcę, aby kobiety kochały siebie i były nieugięte w walce o własne zdrowie w systemie, który zwykle im nie wierzy, mówi Schumer.

Gwiazda powiedziała, że o swojej chorobie dowiedziała się podczas promocji swojego show Hulu, a teraz czuje się „jak nowonarodzona”.

Amy Schumer i zespół Cushing

Aktorka wyznała, że po tym jak ludzie zaczęli zauważać zmianę w jej wyglądzie, sama zastanowiła się, że coś może być nie tak z jej zdrowiem, „Oprócz obaw o moje zdrowie, musiałam też występować przed kamerą, potem pojawiały się komentarze. Ale dziękuję Bogu za to. Bo w ten sposób zorientowałam się, że coś jest nie tak”.

DLATEGO Amy Schumer nie chciała się przyznać do liposukcji

W trakcie przygotować do promocji mojego programu w Hulu, byłam poddałam się rezonansowi magnetycznemu, gdy moje żyły zamykały się z powodu ilości pobieranej krwi, i myślałam, że mogę nie być w pobliżu, aby zobaczyć, jak mój syn dorasta, wyznała Amy Schumer.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: