Angelina Jolie nie nadaje się do roli w swoim najnowszym filmie The Tourist – twierdzą fani książek autorstwa Patricii Corwnell.

Aktorka wciela się w rolę Kay Scarpetty, jednak czytelnicy są przekonani, że piękna gwiazda zupełnie tu nie pasuje. Ich zdaniem jest „zbyt piękna\” i \”egzotyczna\”.

Tymczasem książkowa Kay to niziutka, drobna kobieta w średnim wieku. Ma krótkie blond włosy i w zasadzie przypomina samą autorkę.

Pisarce marzyło się, by bohaterkę zagrała Jodie Foster, idealnie pasująca do opisu. Ta jednak odrzuciła propozycję. Corwnell – rada nie rada – musiała zmienić zdanie. Gdy poznała Angelinę osobiście, była gotowa iść na pewne ustępstwa.

– Byłam pod wrażeniem tego, jak staje się \”moją\” bohaterką – przekonuje autorka.

Fani książek Corwell nie podzielają jej zdania. Oficjalne forum poświęcone jej powieściom pełne jest głosów rozczarowania. Zarzuca się Angelinie, że skupi całą uwagę na sobie, że nie ma w sobie wystarczająco dużo elegancji i klasy, w końcu: że po prostu zburzy całą wizualizację czytelników.


Kay Scarpetta – bohaterka The Tourist w książce przypomina Jodie Foster. Autorka opisując ją \”użyczyła\” jej właściwie swojej aparycji.

Poniżej zdjęcia Angeliny na planie filmowym The Tourist: