Kariera Anny Jurksztowicz zaczęła się od piosenki „Diamentowy kolczyk” zaśpiewanej po raz pierwszy na Festiwalu w Opolu w 1985 roku. Artystka wygrała konkurs, porzuciła śpiew operowy i stała się gwiazdą estrady. Teraz wydała kolejną płytę.

Anna Jurksztowicz POWRACA. Nagrała singiel z Piaskiem

Nowa płyta Anny Jurksztowicz

-Dokładnie 35 lat temu kiedy debiutowałam w Opolu nie było tylu hotelu co dziś. Część wykonawców umieszczono w akademiku. Na festiwalu zaśpiewałam swoją piosenkę i wróciłam tam, aby w telewizji oglądać inne występy. Nagle ktoś wpada z organizatorów i informuje mnie, że mam natychmiast wracać do amfiteatru, bo zajęłam pierwsze miejsce. To był dla mnie szok, ale bardzo się ucieszyłam – wspomina artystka

Nagrała piosenki do wielu znanych filmów i seriali, na przykład: „Kingsajz”, „W pustyni i w puszczy”, „Kubuś i Hefalumpy”, „Na dobre i na złe” i „Ranczo”. Na swoim koncie ma dziesięć płyt.

Nowy album artystki zawiera 14 kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i męża Ani- Krzesimira Dębskiego. Anna Jurksztowicz zaprosiła do współpracy znanych autorów tekstów: Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego i Patrycję Kosiarkiewicz, ale też miała w tym swój udział. Pierwszą zapowiedzią był utwór „Kochanie, ja nie wiem” z Andrzejem Piasecznym. Na płycie zagościli też Andrzej Seweryn, który zaśpiewał po francusku i Krzysztof Napiórkowski. Jeden z utworów przerobił Jimek – Radzimir Dębski. I ta piosenka „Jestem taka sama” znalazła się w konkursie „Premier”, który odbędzie się 6 września. Wtedy też artystka zacznie świętować swoje 35-lecie pracy na scenie.

Anna Jurksztowicz szykuje nowy album

Płyta pojawiła się 4 września i jest dostępna w sklepach i na platformach muzycznych.

Anna Jurksztowicz wydała nową płytę

Anna Jurksztowicz wydała nową płytę

Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz