Prowadzący „Dzień Dobry TVN”, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik znaleźli się w ogniu krytyki po tym, jak wypowiedzieli się na temat wyglądu koreańskiego wokalisty, uznanego za najprzystojniejszego mężczyznę świata. Według internautów wykazali się brakiem tolerancji, a niektórzy zaczęli nawet oskarżać ich o rasizm. Teraz dziennikarze przepraszają.

BURZA po materiale DDTVN.ŻENADA i totalny nieprofesjonalizm

Dzień Dobry TVN – afera z Sołtysikiem i Kalczyńską

Duet prowadzących skomentował wygląd koreańskiego piosenkarza. Jeon Jeong-Guk, znanego też jako Jungkook z zespołu BTS, który znalazł się na czele, sporządzonego przez firmę TC Candler, rankingu 100 najprzystojniejszych mężczyzn świata. Kalczyńska i Sołtysik nie zgodzili się z tą opinią.

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym… niespecjalnie bardzo męska, prawda? (…) Włosy zakładam, że farbowane – stwierdziła Kalczyńska, co bardzo rozbawiło jej kolegę.

Andrzej Sołtysik powiedział:

Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca (…) i mnóstwo kolczyków. Grzywka na pewno nie robi go najprzystojniejszym człowiekiem.

Anna Kalczyńska BRONIŁA swojej wypowiedzi na temat koreańskiego wokalisty. Teraz wyłączyła komentowanie

Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska oficjalne przeprosiny

Duet prowadzących wystosował oficjalne przeprosiny:

Przepraszamy wszystkich, których uraziły nasze komentarze odnośnie Pana Jeona Jungkooka. Jest nam ogromnie przykro, że nasze słowa zostały odebrane jako rasistowskie czy ksenofobiczne. Z całą mocą pragniemy Państwa zapewnić, że nie kierowały nami takie pobudki. Nie mieliśmy świadomości, że nasza opinia dotycząca estetyki zostanie tak szeroko zinterpretowana. Rozumiemy jednak, że wyszło bardzo niezręcznie, więc bijemy się w piersi.

 

View this post on Instagram

For ARMY💜 #CONNECT_BTS

A post shared by BTS JUNGKOOK (@bts.jungkook) on

Andrzej Sołtysik. Anna Kalczyńska/fot. Akpa

Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik/fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Andrzej Sołtysik, Anna Kalczyńska, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

 

Sonda

poll-violet

Jak oceniasz wypowiedzi prowadzących na temat koreańskiego wokalisty w DDTVN?

1

Żenada i brak profesjonalizmu.

2

Mnie to nie oburzyło.