Nie żyje Krzysztof Kalczyński, aktor znany m.in. z takich produkcji, jak „Klan”, „M jak Miłość”, „Stawka większa niż życie”. Zmarł 10. września 2019 roku w wieku 82 lat.  We wpisie na Facebooku pożegnała go córka, znana prezenterka Anna Kalczyńska.

Anna Kalczyńska komentuje niefortunny żart o śmierci swej matki

Nie żyje Krzysztof Kalczyński

Anna Kalczyńska napisała na Facebooku:

Drodzy Przyjaciele,

Mój ukochany Tata odszedł dziś rano.

Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie – był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj.

Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniałe życie, myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe.
Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno..

Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa pocieszenia i wsparcia.

Krzysztof Kalczyński był mężem Haliny Rowickiej, również aktorki. Był ojcem dziennikarzy Anny i Filipa Kalczyńskich oraz Marii Kalczyńskiej. Urodził się w Poznaniu i swoją karierę zaczynał jako muzyk w Teatrze Narodowym. Ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej w PWSM w Warszawie, a także został absolwentem krakowskiej PWST. Grał m.in. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatrze Klasycznym w Warszawie.

scena z: Krzysztof Kalczyński, Halina Rowicka, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Halina Rowicka, Krzysztof Kalczyński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

scena z: Krzysztof Kalczyñski SK: , , fot. Wojtalewicz Jaros³aw/AKPA