Anna Lewandowska rzadko udziela wywiadów, jednak poszła za ciosem męża, który ostatnio pojawił się w programie „Wojewódzki&Kędzierski”. Trenerka także zgodziła się na rozmowę z Jarosławem Sroką (koordynatorem programu InCredibles Sebastiana Kulczyka) w audycji „Liderzy na Firmamencie”, w serwisie podcastowym Radia 357.

Robert i Anna Lewandowscy też imprezują po nocach! Zauważeni pod klubem na Ibizie (ZDJĘCIA)

Anna Lewandowska o swoich biznesach: „Czasem czuję się samotna”

Anna Lewandowska jest twarzą wielu marek m.in. bloga Healthy Plan by Ann, Foods by Ann, aplikacji Diet & Training by Ann, czy kosmetyków Phlov. Okazuje się, że żona piłkarza zarządza tym wszystkim osobiście i sama zatrudnia pracowników na wyższe stanowiska.

Jarosława Sroka zapytał Anię: „Co wyróżnia tego, którego zatrudniłaś?”:

Ważne jest to, żeby była charyzma, żeby była odwaga podejmowania decyzji. Wiele osób chce z nami pracować, ma wiele pomysłów, aspiracji, a potem dochodzi do podejmowania trudnych decyzji. Ważne są osoby, które potrafią podjąć mądre i trudne decyzję i nie mówią tego, co chcemy usłyszeć – zdradziła.

Lewandowscy JESZCZE WYŻEJ na liście najbogatszych Polaków

Prowadzący wywiad dopytuje, co się dzieje, kiedy jej współpracownicy mówią: „Ania trzeba ten projekt zamknąć, daj spokój, nie upieraj się, tracimy pieniądze”, a Robert patrzy groźnie i mówi: „Ania nie będziemy już do tego dokładać”.

Tak, dalej walczę (śmiech). To jest czasami tak, że masz wokół siebie ludzi mądrych, moim wspólnikiem jednej z firm jest mój mąż, więc daje mi to duże wsparcie. Natomiast na końcu tego, osobą decyzyjną jestem ja i czasem czuję się samotna, ale w kontekście takim, że nie jestem jeszcze osobą przedsiębiorczą na poziomie wielkich firm i dużo mnie jeszcze nauki kosztuje – stwierdza.

A czy dobrą szefową jest Anna Lewandowska? Trenerka uważa, że tak, ale musi jeszcze nad sobą popracować:

Myślę, że tak. Na pewno chciałabym, żeby ta szefowa trochę się uspokoiła i nie wzburzała wysokich fal, bo czasami też tak jest. Natomiast ta szefowa ma dużo charyzmy, potrafi ponieść za sobą zespół, ma wiele pomysłów, które nagle przychodzą i trzeba je realizować. No i mam dużo ambicji – wylicza.

A czym Robert Lewandowski zajmuje się w tych wszystkich firmach? Ania zdradza, że on na razie skupia się głównie na piłce nożnej:

Robert jest skupiony na piłce nożnej i to, że inwestuje, czy jest wspólnikiem pewnych przedsiębiorstwo, to jest raczej działanie na przyszłość i on nie jest w żaden sposób osobą operacyjną. Przystępuje do rozmów, ale nie uczestniczy we wszystkich radach nadzorczych, nawet w naszej firmie – zdradza żona piłkarza.

Tłumaczy, że mąż na razie działa na nią coachingowo, ale zdarza się, że zada dość trudne pytanie dotyczące firmy:

Najbardziej lubię, jak zadaje mi takie pytanie, kiedy np. karmię nasze dziecko: „Ania powiedz mi, w jakim kwartale wynik w spółce tej i tej był taki i taki”. A ja mówię tak: „Ty tak serio teraz?”. Dzwonię do Konrada, żeby mi wysłał wyniki, bo on chce tylko ze mną rozmawiać, nie z nim, a ja nie lubię, jak mi zadaje pytania, a ja nie znam odpowiedzi. Konrad mi mówi: „ale Ty nie musisz znać na wszystko odpowiedzi”. Więc mój mąż jest wymagający, lubi zaskoczyć, nagle chce wiedzieć… – śmieje się Lewandowska.

Mimo tego piłkarz bardzo wspiera ukochaną, kiedy musi podejmować ważne decyzje, „ale jeśli to jest głęboki temat i on w tym nie uczestniczy, to nie będzie tego opiniował” – podkreśla. Przyznaje też, że był taki moment, że Robert powiedział jej „Nie zakładaj już więcej biznesów dobra?”.

Miał rację – mówi trenerka.

Anna Lewandowska NARESZCIE pokazała twarze obydwu córek! Fani oceniają do kogo są bardziej podobne

Okazuje się, że to Ania nie nadąża za inwestycjami męża i tak naprawdę nie wie, ile on ma biznesów:

Mój mąż wie, ile mam tych biznesów, to ja już nie wiem, ile Robert ma biznesów, więc czasami niektóre jego inwestycje mnie zaskakują, mówi „wiesz Asia, zainwestowaliśmy w to i to”, ja mówię „ok, dobrze wiedzieć”. Jeśli chodzi o te nieruchomości, to on to lubi – zaznacza trenerka.

Następnie zszedł temat na zakończenie kariery Roberta Lewandowskiego. Zdradza, że już teraz o tym rozmawiają:

Rozmawiamy o tym, pojawiają się takie tematy. Od wielu lat mówię do Roberta, żeby zaczął już o tym rozmawiać, bo koniec kariery tak wielkiego sportowca musi być przygotowany mentalnie, kiedy już nie ma trybun, wielkich braw – tłumaczy.

Natomiast Ania jest pewna, że mąż sobie poradzi i już niedługo pojawi się ten moment, kiedy będą odliczać dni do zakończenia kariery. 

Ja myślę, że on już ma w głowie plan, on jest osobą, która nie mówi o tym głośno, ale to jest ważne to nastawienie mentalne, żeby wiedzieć, czego się chce. Na pewno wiemy, że pojedziemy na długą wycieczkę – zdradziła Lewandowska.

Robert Lewandowski Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski Fot. Daniele Cifalà / MEGA / The Mega Agency / Forum

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA