Anna Wintour postanowiła zabrać głos, po tym jak magazynowi Vogue zarzucono brak szacunku dla urzędu, który będzie sprawowała Kamala Harris, będąca gwiazdą najnowszej okładki amerykańskiej edycji magazynu.

Anna Wintour się ROZWODZI. Po 16 latach małżeństwa

Kamala Harris na okładce Vogue’a

Kamala Harris po objęciu funkcji przez Joe Bidena zostanie wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Zdaniem obserwatorów bohaterka sesji okładkowej nie została przedstawiona godnie jako kobieta sprawująca jeden z najważniejszych urzędów w państwie. Krytykowano jej strój oraz scenografię, które wielu z internautów uznało za nieodpowiednie standardom Vogue’a. Najwięcej kontrowersji wzbudził wybór obuwia – wiceprezydent zdecydowała się na trampki.

W obronie okładki stanęła legendarna redaktora pisma Anna Wintour. We wtorek 12 stycznia oświadczenie Anny Wintour zostało przeczytane przez Karę Swisher, w jej podcaście, w którym wyemitowano wywiad nagrany z Wintour przed publikacją kontrowersyjnej okładki.

Anja Rubik ze SZCZURAMI na głowie we włoskim Vogue’u. Przerażająca sesja

Oczywiście usłyszeliśmy i zrozumieliśmy reakcje na okładkę i chcę tylko powtórzyć, że absolutnie nie było naszym zamiarem, by w jakikolwiek sposób umniejszać znaczenie niesamowitego zwycięstwa wiceprezydenta elekta – napisała Anna Wintour.

Naczelna wyjaśniła też wybór okładkowego zdjęcia, które jej zdaniem lepiej odzwierciedla obecne czasy.

Kiedy te dwa obrazy dotarły do ​​Vogue, wszyscy czuliśmy bardzo, bardzo mocno, że mniej formalny portret wiceprezydenta elekta naprawdę odzwierciedlał moment, w którym przyszło nam żyć – zaznaczyła Wintour.

Pojawiły się bezpośrednie odniesienia do koronawirusa.

Jesteśmy w centrum przerażającej pandemii, która zabiera istnienia z minuty na minutę i czuliśmy, że ten tragiczny moment w globalnej historii,  znacznie lepiej odda mniej formalny obraz, coś przystępnego i związanego z kampanią Biden-Harris – wyjaśniła redaktor naczelna.

Dua Lipa na okładce Vogue’a! Wygląda jak MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA

Kupujecie te wytłumaczenia?

 

 

Anna Wintour na czerwonym dywanie

Anna Wintour/fot. Forum

Anna Wintour we wzorzystej sukience

Anna Wintour/fot. Forum

Anna Wintour we wzorzystej sukience

Anna Wintour/fot. Forum