Włoska edycja Vogue’a bez wątpienia należy do jednej z najciekawszych na całym świecie. Podczas pandemii, która szczególnie dotknęła Półwysep Apeniński, okładka kultowego magazynu ukazała się pusta. Wcześniej natomiast jedno z wydań zostało przygotowane bez organizowania sesji zdjęciowych – fotografie zastąpiono ilustracjami znanych artystów. W ten sposób uniknięto produkcji odpadów  i dwutlenku węgla związanych z organizacją pracy na planie.

Anja Rubik z MOCNYM przekazem na DRUGIEJ okładce Vogue Polska: „Bunt i siła kobiet”

Legenda włoskiego Vogue’a

Wyjątkowy charakter włoskiego wydania magazynu jest związany z legendarną postacią naczelnej pisma w latach 1988-2016 Franci Sozzani, która pięć lat temu przegrała walkę z chorobą. To za jej sprawą Vogue poruszył takie tematy jak przemoc domowa (Horror Movie, 2014), chirurgii plastycznej (Makeover Madness, 2005) oraz historyczny Black Issue z udziałem czarnoskórych modelek z 2008 roku.

I choć Franca Sozzani od kilku lat nie zarządza już pismem, to duch jej idei jest wciąż widoczny w kolejnych wydaniach. Lutowy numer jest poświęcony zwierzętom i to one obok modelek stały się głównymi bohaterami sesji zdjęciowych.

Anja Rubik na okładce Vogue Polska: „Są to najważniejsze i najbardziej osobiste okładki oraz autoportrety w mojej karierze”

Pozwoliliśmy zwierzętom przejąć naszą fizyczną i cyfrową przestrzeń. Chcieliśmy, żeby było to zaproszenie do ponownego skupienia się na świecie natury po miesiącach spędzonych w domu. Nasza uwaga powinna zostać zwrócona na kryzys ekologiczny, który mimo pandemii nie stał się ani trochę mniej pilny, a najważniejszą lekcją z roku, który właśnie się zakończył powinno być to, że świat nie kręci się wokół ludzi – można przeczytać we wstępniaku redaktora naczelnego Emanuele Farneti.

Pośród sesji, które trafiły do magazynu, znalazło się również zdjęcie Anji Rubik pozującej ze szczurami. Modelka pochwaliła się fotografią na swoim Instagramie.

Anja Rubik w OSTRYM WPISIE do Kaczyńskiego. „Proszę o SZACUNEK dla osób WIERZĄCYCH”

Postanowiłam dzielić moje strony Vogue’a z jednym z najbardziej niezrozumianych gatunków zwierząt na ziemi. Rattus Chordata. Pokorny szczur. 🐀 Fizjologicznie, neurologicznie i hormonalnie bardzo podobny do ludzi. Doskonale uczą się i rozumieją pojęcia. Szczury są ważną częścią naszego ekosystemu – napisała Anja.

Modelka wyznała również, że gdy przeprowadziła się do Nowego Jorku, miała własnego szczura rasy dumbo rex imieniem Fibi.

Spodziewaliście się, że piękna Anja ma taką słabość do nietypowych zwierząt?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)