Ekskluzywna Gala Met, która co roku odbywa się w Metropolitan Museum of Art w tym roku przyszykuje słynny, czerwony dywan? W mediach plotkuje się, że gala w tym roku może nie dojść do skutku. Mamy komentarz organizatorów.

Przez koronawirusa zamknięto Disney World, to 4 taki przypadek w historii parku rozrywki!

Co dalej z Met Galą?

Met Gala jest jedną z najbardziej ekskluzywnych imprez w Stanach Zjednoczonych. Odbywa się w pierwszy poniedziałek maja. Zapraszane są największe gwiazdy ze świata show-biznesu a przygotowania zajmują sporo czasu. Gala organizowana jest po to, by świętować otwarcie nowej wystawy mody w Metropolitan Museum i wspomóc muzeum datkiem.

Każdego roku jako temat wieczoru wybierany jest inny motyw, aby jeszcze bardziej związać się z otwarciem wystawy. W tym roku głównym motywem ma być przemijający czas, „O czasie: moda i trwanie”.

MET GALA 2019: Katy Perry jako żyrandol, Kylie Jenner jak lalka, a Gigi Hadid największą ZAGADKĄ gali (ZDJĘCIA)

Postępujemy zgodnie z planem i oczekujemy cudownego wieczoru – powiedziała na początku marca dyrektora ds. Stosunków zewnętrznych Instytutu Kostiumów Nancy Chilton.

Nikt nie brał jednak pod uwagę pandemii spowodowanej koronawirusem, która może rzucić cień na słynną galę. 

Obecnie wszystkie wydarzenia muzealne są anulowane do 3 kwietnia. Biorąc pod uwagę niepewne środowisko zdrowia publicznego, będziemy na bieżąco weryfikować, które wydarzenia muzealne po 3 kwietnia zostaną anulowane lub przełożone. Liczymy na pozytywne rozwiązanie problemu, ale zdrowie i bezpieczeństwo publiczne są naszymi nadrzędnymi priorytetami – powiedziała Nancy w oficjalnym oświadczeniu

AKTUALIZACJA 17.03.2020 – Została podana oficjalna wiadomość, że Met Gala została przełożona? Co dalej z prestiżowym wydarzeniem mody?

Modelka Gigi Hadid na Met Gala 2019

Fot.Forum

Gala odbędzie się, ale data jeszcze nie jest znana. Impreza zostanie przesunięta, na taki termin – kiedy nic już nie będzie zagrażało zdrowiu publicznemu. Nowojorskie muzeum podało do wiadomości, że będzie nieczynne dla odwiedzających do 4 kwietnia, a wszelkie większe wystawy i wydarzenia zaplanowane do 15 maja zostają przełożone.

Jak podaje portal people.com, organizatorzy zapewniają, że kreacje, jakie miały zostać zaprezentowane na wystawie w MET, ukażą się w majowym wydaniu magazynu „Vogue„.

Czyje kreacje zachwycają Was najbardziej?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Twórczyni „Wiedźmina” zdradziła, że ekipa serialu na koronawirusa wspomaga się polską WÓDKĄ!

Efekt koronawirusa działa dalej, kolejny program ZAWIESZA nagrywanie

Gala Met 2019. Katy Perry na afterparty przebrana za cheeseburgera

Kim Kardashian-West i Kanye West wchodzą na galę Met

Fot.Forum/BACKGRID USA

Jennifer Lopez Alex Rodriguez razem na gali Met

Fot.Forum/Backgrid USA