Antoni Królikowski znów zaszedł za skórę internautom, ale wydaje się, że tym razem przekroczył granicę wszystkiego. W minioną sobotę ogłosił walkę fałszywego Wołodymyra Zełenskiego z fałszywym Władimirem Putinem.

ABSOLUTNIE WSZYSCY wściekli się na Antka Królikowskiego! „Ciebie POPIE*DOLIŁO do końca IDIOTO”

Antoni Królikowski wydał oświadczenie

Antoni Królikowski otworzył własną freakową organizację MMA o nazwie Royal Division, na której zawalczą polscy celebryci. Pierwsza gala ma się odbyć już 30 kwietnia, ale nie wiadomo, czy do niej dojdzie. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski po głośnym skandalu wydał oświadczenie w tej sprawie:

Nie ma mojej zgody na galę MMA, której elementem miałaby być walka pomiędzy pseudoputinem itd. Opole pomaga uchodźcom i walczącym Ukraińcom, podobnie jak cała Polska. I będziemy to robić dalej. Organizatorzy pseudogali nie uprzedzali miasta o tak paskudnych pomysłach. Na pewno na to nie pozwolimy – zapewnia Prezydent Opola. 

Antoni Królikowski, fot. Telus/AKPA

Pierwsza konferencja Royal Division zdenerwowała nie tylko internautów, ale także same gwiazdy, które nie kryły oburzenia:

  • Obudziłam się i żałuje, ze jednak jeszcze nie śnię. Antek! Mniej litość – napisała Maffashion
  • Ciebie pop***dolilo do końca idioto? sz**am i rzy*am na ciebie – komentuje Kamil Glik.
  • To co się dzieje na Ukrainie, inwazja Rosji to nie jest rozrywka, to nie jest gra komputerowa to są prawdziwe życia, prawdziwe tragedię, realne cierpienie i smierć! Obracanie obecnej sytuacji w żart czy rozrywkę jest prymitywne, niemoralne, podłe i tak strasznie słabe! Wstyd! Wstyd! Wstyd!  – skomentowała Anja Rubik.

Wreszcie głos zabrał sam zainteresowany, Antoni Królikowski. Wydał oświadczenie na swoim Instagramie, tłumacząc, że „nikt go nie zrozumiał, a jedynie chciał pomóc Ukrainie”:

Przepraszam Was, że nasza inicjatywa wzbudziła tyle emocji. Chętnie Was wprowadzę w kulisy naszych działań, żebyście wiedzieli, co nas motywuje i jak chcemy nieść pomoc Ukrainie. Rozumiem Wasze zaniepokojenie tą prowokacją, ale wierzę że ta inicjatywa, w efekcie przyniesie wiele dobrego, bo przecież żadnej realnej walki sobowtórów nie będzie! – zaczął Królikowski.

Tłumaczy, że celem tego wszystkiego jest zebranie funduszy na pomoc Ukrainie a cała akcja trzymana była w tajemnicy, nawet przed innymi uczestnikami występującymi pod szyldem federacji @royaldivision_official.

Nasza prowokacja wynika z tego, że w dzisiejszym świecie największą oglądalność i największe zasięgi, a co za tym idzie, największe możliwości finansowe dają kontrowersje, bo to one są dziś najbardziej pożądane przez Was, naszych odbiorców o czym świadczy ogromny szum medialny. Chcemy zwrócić uwagę na to co wyprawia się na Ukrainie i możemy zapewnić realną pomoc. To jest cel naszej akcji – zebranie środków na pomoc przyjaciołom z Ukrainy, z którymi jesteśmy całym sercem – podkreśla.

Karolina Korwin-Piotrowska KOMENTUJE aferę z Królikowskim: „Kto go teraz medialnie przytuli? Pogłaszcze?”

Kontynuuje, że walka sobowtórów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina nigdy nie miała się odbyć, a miała być to tylko symboliczna akcja:

Spotkanie, do którego miało dojść pomiędzy Umitem (uchodźca ze wschodu, sobowtór prezydenta Ukrainy) a Sławkiem z Polski (sobowtór skompromitowanego prezydenta Rosji), nigdy nie mialo mieć nic wspólnego z walką. Podkreślam, bo chyba tego tu zabrakło. Zaplanowana jest symboliczna akcja. Jestem aktorem, filmowcem, nie zajmuje się zawodowo sportem, ale kiedy poznałem historie tej niezwykłej przyjaźni dwóch sobowtórów, wiedziałem, że musi usłyszeć o niej świat. Chyba się udało, chociaż poziom nienawiści skierowany w naszym kierunku mocno nas zaskoczył – przyznaje.

Zauważa, że wielu artystów z całego świata, a także on chciał wesprzeć wschodnich przyjaciół, wykorzystując najlepiej możliwości jakie ma.

Bardzo mi przykro ze projekt został tak oceniony i wzbudził tyle trudnych emocji, a pojawiający się hate utrudnia nam ten artystyczny przekaz. Mimo to zależy mi aby dać mu wyraz i zrealizować cel, którym jest pomoc obywatelom Ukrainy. W związku z tym przyspieszamy naszą incjatywę. Będziecie mogli ją zobaczyć już w najbliższą sobotę podczas drugiej konferencji. Dziś na podtrzymanie sportowych emocji, zachęcamy obejrzeć miniserial na Netflix Gambit Królowej – oświadczył Królikowski.

Najnowszy post aktora także spotkał się z ogromną krytyką. Komentarz swój pod oświadczeniem zostawił Rafał Maślak i Małgorzata Rozenek:

Kiedy Ty zaczniesz w końcu odróżniać co jest dobre, a co złe!? Nie widzisz Tych wszystkich jednoznacznych komentarzy i opinii osób, które kiedyś w Ciebie wierzyły!? Ludzie z którymi teraz się zadajesz najwyraźniej próbują Cię odsunąć od wartości, którymi kiedyś się kierowałeś i zarobić na Twojej głupocie! OBUDŹ SIĘ WRESZCIE CHŁOPIE! – pisze Maślak

Rozenek także nie przebierała w słowach. Radzi mu, aby zmienił swoje otoczenie, które na niego źle działa:

Antku od rozpoczęcia wojny jesteśmy bombardowani, widokami po których wielu z nas nie śpi, mną bardzo mocno wstrząsnęła fotografia kilkudniowych bliźniąt leżących w schronie w piwnicy, zamiast w czystym i ciepłym łóżeczku w domu i pomyślałam wtedy o Twoim Vincencie, że ma szczęście, że urodził się w spokojnej Polsce. Wczorajsze obrazy z Buczy wstrząsnęły całym światem i coraz mocniej obudziły się demony strachu przed 3 wojną światową, a Ty wraz z Twoim otoczeniem (niby z wkurwu) wymyślacie jakąś patogale z tym idiotycznym pomysłem z sobowtórami. To naprawdę nie ma znaczenia czy oni się pobiją czy nie. Czy tylko będą stać i patrzeć. Samo wykorzystywanie elementu tej zbrodni na ludzie Ukrainy jest w opór słabe. Nie pisze tego tu, żeby dołączyć do hejtu. Sama nieraz byłam jego ofiarą i zaskoczę Cię wyznaniem, że w ważnych sprawach okazywało się, że to Oni mieli racje. Tu też mają. Nie akceptuje brutalności niektórych wypowiedzi, ale sens każdej z nich jest słuszny. Antek zmień na chwilę otoczenie. Może Twoi koledzy, lub ci, o których myślisz że są przyjaciółmi – jednak nimi nie są. Pogadaj z tymi, którzy naprawdę Ci dobrze życzą, bo pare Twoich ostatnich akcji z tą na czele, pokazuje, że nie masz tam na kogo liczyć – tłumaczy gwiazda. 
Rozenek poleca Królikowskiemu zostań wolontariuszem w punkcie pomocowym dla Ukrainy albo kierowcą dostarczającym na teren Ukrainy leki i niezbędne środki, jeśli potrzebuje adrenaliny:
Jest cała masa pożytecznej pracy, w którą cały swój wkurw możesz włożyć, ale organizowanie, niby w sprzeciwie do przemocy – gali na której będą się okładać, czyli stosować przemoc, jest jak gaszenie pożaru benzyną. Jeżeli chciałeś zebrać na tej gali kasę, to razem z @r_majdan deklarujemy, że pomożemy Ci w organizacji zbiórki o jakiej nie słyszał świat 😁 zamiast Gali możemy zrobić spotkanie na które zaprosimy wszystkich, których zbulwersował ten pomysł: artystów, aktorów, piosenkarki, muzyków, sportowców. Jednego dnia pod jednym dachem. Zróbmy konkurs talentów 😁 z którego dochód w całości zostanie przekazany Ukrainie – napisała Rozenek.

Wszystkie dziewczyny Antka Królikowskiego. Trochę ich było…

Antoni Królikowski, Artur Wilanowski, fot. Telus/AKPA

Antoni Królikowski, Tomasz Olejnik, fot. Telus/AKPA

fot. Telus/AKPA