Barbara Kurdej-Szatan odpowie przed sądem za zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Prokuratura 7 czerwca skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 r. za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy — poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Oskarżona Barbara Kurdej-Szatan wydała OŚWIADCZENIE: „Nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą”

Barbara Kurdej-Szatan stanie przed sądem

Okazuje się, że Barbara Kurdej-Szatan o wszystkim dowiedziała się dopiero mediów:

A! Ok świetnie. Fajnie, że dowiaduję się o tym z internetu. Szybciej trzeba zrobić szopkę medialną, niż oficjalnie poinformować zainteresowaną 👍🏼👍🏼👍🏼👏🏼👏🏼👏🏼 Prokuratura złożyła sprawę do sądu i poinformowała media. Tylko nikt nie był łaskawy poinformować mnie – oświadczyła gwiazda. 

Gwiazda usłyszała zarzuty w połowie maja. Wówczas artystka „nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tuż po tym Kurdej-Szatan wydała oświadczenie na swoim Instagramie:

Potwierdzam, że dzisiaj prokurator przedstawił mi zarzut zniesławienia funkcjonariuszy straży granicznej. Nie przyznałam się do winy. Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy – kobiet i dzieci – napisała Kurdej-Szatan na Instagramie.

Barbara Kurdej-Szatan w ogniu pytań. Jeszcze nigdy nie miała tak trudnego wywiadu

Przypominamy, że Barbara Kurdej-Szatan szybko usunęła wpis i przeprosiła za swoje słowa. Jednak Internet nie zapomina, a aktorka dalej musi się tłumaczyć ze swoich słów.

Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan Fot. Podlewski/AKPA

Barbara Kurdej-Szatan Fot. Kurnikowski/AKPA