Roberto Cavalli nie musi się nikomu przymilać – i doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Projektant udzielił niedawno wywiadu, w którym bezlitośnie skrytykował gust brytyjskich kobiet, oraz najsławniejszą chyba obecnie modelkę z Wysp – Kate Moss.

„Brytyjskie kobiety nie mają stylu, nie mają zielonego pojęcia o modzie. Może i nie powinienem tego mówić, bo pomieszkuję w Londynie, ale… Wiesz, powiedziałbym, że kobiety z pewnego kraju są całkowicie pozbawione gustu i każdy już by wiedział, że chodzi mi o Brytyjki\” – mówi projektant.

\”Kolekcja Kate Moss dla dla TopShop to z kolei kompletny niewypał. Źle wykonana, brzydka i mdła. Takie rzeczy można znaleźć wszędzie, nie ma w nich zupełnie nic wyjątkowego, zero inwencji twórczej u Kate. A ludzie kupują to dla samej metki – to śmieszne!\”

Cavalli nie omieszkał też skomentować tego, jak ubierają się współczesne kobiety (tak, nie tylko Brytyjkom się oberwało).

\”Są wulgarne. To okropne, kobiety pokazują teraz coraz więcej i ciągle im mało – próbują się dalej odsłaniać. Nie zauważają granicy pomiędzy byciem seksowną, a byciem wulgarną, kompletnie nie rozumieją, że to dwie zupełnie różne rzeczy. Ja tę granicę zauważam i nigdy jej nie przekraczam.\”