Chris Hemsworth jest gwiazdą nowego numeru magazynu Esquire. Na okładce gwiazdor pozuje z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Hemsworth zgodził się reklamować akcję po tym, jak polski dziennikarz magazynu opowiedział mu o pomocy niesionej w ramach corocznych zbiórek.

W wywiadzie udzielonym polskiej edycji magazynu aktor zdradza między innymi, dlaczego zdecydował się wraz z rodziną opuścić Stany Zjednoczone i wrócić do Australii:

W Stanach nie mógłbym żyć normalnie. Tu wszystko jest podporządkowane pracy. Ludzie ciągle rozmawiają o nowych projektach, innych ludziach, plotkują. A będąc daleko, masz szansę oderwać się myślami i poczuć, czym jest prawdziwy dom. I możesz żyć normalnie. Australia to moje miejsce na Ziemi. Przeniosłem się pięć lat temu i to nie tylko ze względu na to, że tam dorastałem. Tu żyje się w innym tempie. Bardziej moim – mówi aktor.

Hemsworth zdradza też, jaki jest jego sposób na pełnię szczęścia:

Ważna jest rodzina, przyjaciele, których tam mam. Czas spędzony z nimi nigdy nie jest stracony. Ciągle mamy o czym rozmawiać, świetnie się bawimy. Często towarzyszą nam moi rodzice. Cieszę się, że wciąż mamy tak dobry kontakt – mówi gwiazdor.

To, co Chris zrobił dla tego chłopaka jest niesamowite!

Gwiazda nowego Esquiera mówi też o rodzinie – podkreśla, że dzieci są jego największym życiowym wyzwaniem:

Czymś najpiękniejszym, co mi się w życiu przydarzyło. Z przyjściem dziecka na świat pojawia się strach o to, co je czeka. Drugą myślą jest to, czy sprawdzę się jako ojciec. Chciałbym nauczyć swoje dzieci wszystkiego. Kiedy zostałem tatą, zacząłem też inaczej patrzeć na siebie, swoją karierę. Nie myśleć już tak dużo o sobie, o tym, co powinienem zrobić w tej czy innej sytuacji. Zdystansowałem się do wszystkiego i dobrze się z tym czuję – mówi Chris Hemsworth.

Cały wywiad z aktorem przeczytacie w nowym numerze magazynu Esquire.

Co jeszcze w nowym numerze magazynu Esquire?

Chris Hemsworth – gwiazda hollywoodzkiej superprodukcji Thor: Ragnarok, która właśnie trafia do kin w Polsce, na łamach Esquire’a występuje w niezwykłej roli ambasadora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na okładce najnowszego wydania Esquire’a australijski aktor z dumą prezentuje serduszko WOŚP, a w specjalnym wywiadzie opowiada między innymi o tym, dlaczego postanowił wesprzeć najsłynniejszą polską organizację charytatywną.

Grzegorz Krychowiak – jeden z najważniejszych piłkarzy reprezentacji Adama Nawałki opowiada o tym, czym dla niego jest styl, dlaczego w Paris Saint Germain spędził tylko jeden sezon i które miasto lubi przemierzać z aparatem fotograficznym w poszukiwaniu dobrych ujęć.

Książki zakazane – kto i za co wylatuje z listy lektur szkolnych? Sprawdziliśmy, czym najsłynniejsi polscy pisarze narazili się decydentom. Lista zarzutów potencjalnie jest długa, a przy odrobinie gorliwości niemal każdego giganta polskiej literatury można odsądzić od czci i wiary.

Nowe polskie piwo – kosztuje więcej niż dobre wino, a najlepiej smakuje w zestawieniu z potrawami z dobrych restauracji. Zaskakujący pomysł kilku pasjonatów piwowarstwa zdobywa polski rynek, zyskuje też klientów w największych metropoliach.

2017: plus kontra minus – które wydarzenie z mijającego roku powinno zostać z nami na dłużej, a o czym chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć? Na te pytania odpowiadają najciekawsi mężczyźni w Polsce, od Marcina Prokopa przez Adama Kszczota do Tomasza Rożka.

Łukasz Palkowski – ma talent do tworzenia filmów, które przyciągają widzów do kin. Wyreżyserowani przez niego Bogowie zdobyli serca Polaków. Ten sukces powtórzy zapewne film Najlepszy z Jakubem Gierszałem, oparta na faktach historia Jerzego Górskiego, sportowca który pokonał nałóg narkotykowy i zwyciężył w najtrudniejszych zawodach triathlonowych na świecie. W wywiadzie Palkowski opowiada o tym, dlaczego nie udało mu się zostać gwiazdą muzyki, co jest jego nałogiem i dlaczego gry komputerowe są ciekawsze niż filmy.

Nowy rok w Nowym Jorku – do tego miasta warto jechać bez względu na porę roku. Ale Sylwester to idealna okazja, lepszej w tym roku już nie będzie.

Rodzina pod lupą – badanie rodzinnej przeszłości stało się pasją Polaków. Budowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny to żmudna detektywistyczna praca, ale wysiłek przynosi owoce: anonimowi przodkowie sprzed wieków niespodziewanie stają się bliscy, a postacie z niewyraźnych czarno-białych zdjęć w rodzinnym albumie zyskują imiona i nazwiska.

Samochody – wybraliśmy najlepsze, najszybsze i najpiękniejsze auta roku 2017.

PRL wystawiony na aukcję – modernistyczny design z Polski, jeszcze niedawno niebudzący zainteresowania kolekcjonerów, stał się przedmiotem pożądania, a Polacy w końcu zaczynają doceniać pochodzące sprzed półwiecza przedmioty codziennego użytku tworzone przez najwybitniejszych polskich projektantów.

Kuchnia – comfort food, sycące, rozgrzewające dania na zimowe miesiące.

Chris Hemsworth z serduszkiem WOŚP na okładce nowego numeru ESQUIRE