Christina Applegate to aktorka, która ma na swoim koncie wiele ważnych produkcji i nagród, jednak większość z nas kojarzyć ją może wciąż z lutowego serialu lat 80. – „Świat według Bundych”. Niedawno gwiazda podzieliła się ze światem bardzo przykrą informacją.

Christina Applegate choruje na stwardnienie rozsiane

U Christiny Applegate zdiagnozowano bardzo poważną chorobę

Zdobywczyni nagrody Emmy świętowała swoje 50. urodziny w czwartek, które było również Świętem Dziękczynienia w USA.

„Tak. Dzisiaj skończyłam 50 lat. I mam stwardnienie rozsiane. To było trudne […] Wysyłam dziś tak wiele miłości do was wszystkich […] Wielu dzisiaj cierpi i myślę o was. Obyśmy znaleźli siłę, by podnieść nasze głowy. Moja obecnie bez siły leży na poduszce. Ale próbuję […] To była dziwna podróż. To była trudna droga. Ale jak wszyscy wiemy, droga biegnie dalej. Chyba że jakiś dupek ją zablokuje”, napisała aktorka.

Applegate od tego czasu spotkał się z miłością zarówno od przyjaciół, jak i fanów. Selma Blair, z którą wystąpiła u boku Cameron Diaz w komedii romantycznej z 2002 roku Najsłodsza rzecz, zaoferowała swoje wsparcie w odpowiedziach. „Kocham cię zawsze. Zawsze tutaj. Podobnie jak nasze dzieci. Bicie nas miłością”, napisała 49-letnia Blair, na co Applegate odpowiedział: „Kocham cię siostro. Nasze dzieci są takie dziwne”. Blair była również otwarta na temat swojej własnej diagnozy SM, którą ujawniła w 2018 roku. Ostatnio opisała swoją podróż z chorobą w dokumencie Discovery+ Introducing, Selma Blair, który Applegate polecił na Twitterze. Gwiazda Applegate Dead to Me, James Marsden, również pochwaliła jej siłę, mówiąc Entertainment Tonight, że to „naprawdę, naprawdę inspirujące.

Stwardnienia rozsiane wśród aktorek Hollywood

50-letnia Christina Applegate od czasu diagnozy i podzielenia się nią ze światem, spotkała się z miłością zarówno od przyjaciół, jak i fanów. Selma Blair również cierpi na tę okropną chorobę i od razu okazała swoje wsparcie koleżance po fachu, z którą wystąpiła u boku Cameron Diaz w komedii romantycznej z 2002 roku „The Sweetest Thing”

Christina Applegate i jej córeczka Sadie

Blair była również otwarta na temat swojej własnej diagnozy stwardnienia rozsianego, którą ujawniła w 2018 roku. Ostatnio opisała swoją podróż z chorobą w dokumencie Discovery+ pt. „Introducing, Selma Blair”.