Christina Applegate późnym wieczorem 9 sierpnia na swoim Twitterze napisała oświadczenie w którym ujawnia, że kilka miesięcy temu stwierdzono u niej stwardnienie rozsiane.

 

Cześć przyjaciele. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. To była dziwna podróż. Ale byłam bardzo wspierana przez ludzi, którzy też na to chorują. To była trudna droga. Ale jak wszyscy wiemy, droga biegnie dalej. Chyba że jakiś dupek to zablokuje.

Fani od razu zaczęli komentować wpis aktorki. Nie zabrakło głosów wsparcia i wielu komentarzy odnośnie niezwykłej siły gwiazdy. Christina dodała później jeszcze jeden wpis:

Jak powiedział jeden z moich przyjaciół, który ma stwardnienie rozsiane „ budzimy się i podejmujemy wskazane działanie”. I to właśnie robię. Więc teraz proszę o prywatność. Kiedy przechodzę przez to. dziękuję xo

Stwardnienie rozsiane to  przewlekła choroba układu nerwowego, polegająca na nieprawidłowym przekazywaniu impulsów nerwowych. Nazwa pochodzi od „rozsiania” zaburzeń w różnych miejscach układu. Choroba często doprowadza do inwalidztwa.