Z dnia na dzień wzrastała liczba osób zarażonych koronawirusem było też coraz więcej zgonów. Rząd zatem postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia, by spróbować zapanować nad pandemią. Wiele wskazywało na to, że dotychczasowe obostrzenia to za mało i że rząd zdecyduje się na wprowadzenie „narodowej kwarantanny”, jednak jak zapowiedział Mateusz Morawiecki, na razie rząd nie planuje tak radykalnych kroków.

Joanna Górska ZASKOCZONA jednym z objawów koronawirusa. „Myśleliśmy, że to od nowych poduszek”

Co dalej z obostrzeniami?

Premier ogłosił, że wprowadzenie obostrzeń przynosi efekty i wzrost zachorowań zaczął się stabilizować. Czy to oznacza, że wkrótce obostrzenia zostaną zniesione i wrócimy do normalnego funkcjonowania? Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, zabrał głos i zdradził, do kiedy mają trwać wszystkie obostrzenia!

Niedzielski zapowiedział, że przed 29 listopada na pewno nie będzie żadnych zmian w ustalonych dotychczas obostrzeniach.

Do tego czasu żadnych zmian, ani obostrzających – chyba że mielibyśmy pogarszającą się sytuację – ani luzujących, nie będzie. Tydzień temu wprowadziliśmy ostatnią turę obostrzeń. Jako minister zdrowia mam nadzieję, że ostatnia tura pozwoli obniżyć liczbę zachorowań do poziomu poniżej 20 tysięcy – powiedział szef Ministerstwa Zdrowia.

ZOBACZ TEŻ:

Były prezydent ma KORONAWIRUSA. Objawy są poważne

Odważna Julia Wróblewska nie boi się koronawirusa! Nie uwierzysz, CO chce robić

Adam Niedzielski wygłasza przemówienie

Adam Niedzielski/fot. FORUM

Adam Niedzielski w maseczce

Adam Niedzielski/fot. FORUM