Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą inne niż w poprzednich latach. Wszystko przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Premier, mówiąc o okresie świątecznym, wyznał, że rząd pracuje nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się. Nawet jeśli będzie dało się przemieszczać, to przy wigilijnym stole będzie mogło zasiąść 5 osób.

Do pięciu osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie. Limit ten nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących – czytamy w rozporządzeniu.

Ferie zimowe przesunięte! Wiemy też, kiedy zostaną otwarte wszystkie placówki handlowe

Nowe obostrzenia na Sylwestra?

Wprowadzone obostrzenia mają obowiązywać do 27 grudnia. Co będzie dalej? Co z tegorocznym Sylwestrem? Został zapytany o to Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Jak na razie nie podjął żadnej decyzji, ale zaznaczył, że do 27 grudnia rząd będzie „nieelastyczny”. Nowe obostrzenia poznamy prawdopodobnie na tydzień przed Sylwestrem.

Według mnie nie ma na to przestrzeni, ale też nie chcę się zarzekać, że w tej chwili już jesteśmy tak konserwatywnie nastawieni, że jakkolwiek przyszłość będzie się zmieniała, to my nie będziemy reagowali. A potem zobaczymy (…). Chcemy teraz działać z co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do wprowadzanych obostrzeń – powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Niedzielski został też zapytany o ewentualne limity osób podczas sylwestrowych imprez. Czy nadal będzie się można spotkać w maksymalnie 5 osób?

Nie mogę być taki nieludzki – dodał Niedzielski.

ZOBACZ TEŻ:

Nie żyje znany bloger, Piotr Kuldanek. Opisywał swoją walkę z COVID-19

Krzysztof Jackowski o zbliżających się ŚWIĘTACH. Co się wydarzy?

Adam Niedzielski w maseczce

Adam Niedzielski/fot. FORUM

Adam Niedzielski wygłasza przemówienie

Adam Niedzielski/fot. FORUM