Czy twoja mama to osoba, która mówi: „niczego nie potrzebuję”? Tym bardziej nie kupuj jej praktycznego prezentu, jak robot kuchenny, suszarka do włosów czy zestaw świec zapachowych. Zamiast tego pomyśl o oryginalnym upominku, który całkowicie ją zaskoczy i sprawi jej niesamowitą przyjemność. Sprawdź nasze trzy pomysły na niebanalny prezent.

Po pierwsze, piękny komplet biżuterii

Biżuteria to uniwersalny upominek dla każdej kobiety – o dowolnych upodobaniach, z dowolnego zakątka świata oraz w dowolnym wieku. Wybierając biżuterię dla mamy, zastanów się, co trafi w jej gust, a jednocześnie podkreśli jej urodę. Pod uwagę warto wziąć kilka kryteriów, m.in.:

· Typ urody – biżuteria powinna korespondować z odcieniem skóry oraz kolorem oczu i włosów. Do oliwkowej cery i ciemnej oprawy oczu na pewno pasują srebro oraz białe złoto. Ozdoby z klasycznego złota to z kolei świetne rozwiązanie zarówno dla rudzielców, jak i dla blondynek.

· Sylwetka – filigranowe kształty podkreślisz delikatną biżuterią, np. zawieszką na cienkim łańcuszku i subtelną bransoletką. Tego rodzaju detale to dobre rozwiązanie również przy pełniejszej figurze. Przy smukłej i długiej szyi sprawdzą się bardziej wyraziste, mocniejsze naszyjnik. Osoby z krótką szyją powinny zaś raczej unikać ozdób typu kolie i obroże. Również komplet biżuterii złożony z zawieszki na łańcuszku i dopasowanej bransoletki lub tych dwóch elementów, a dodatkowo również kolczyków doskonale sprawdzi się jako prezent. Z takim zestawem mama nie będzie mieć żadnych problemów z doborem poszczególnych akcesoriów do siebie nawzajem oraz do stroju.

Po drugie, zachwycające perfumy

Jeśli twoja mama lubi otaczać się pięknymi zapachami, na pewno doceni prezent, jakim są perfumy wykonane na zamówienie. To usługa, która nadal nie należy do najtańszych, ale z roku na rok staje się coraz bardziej przystępna cenowo. Perfumy tworzone są na podstawie opisu charakteru i usposobienia odbiorcy, potrzeb, jak również ulubionych nut zapachowych. Mama zachwyca się aromatem świeżo wypiekanych bułeczek z cynamonem, rozkoszuje się zapachem skoszonej trawy, a może prania suszącego się na wietrze? To wszystko można zamknąć w jedynej w swoim rodzaju kompozycji!

Co więcej, możecie wspólnie wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez perfumiarza, podczas których przygotujecie własne zapachy. Ekspert pokieruje was i pokaże, jak to robić, aby osiągnąć piorunujący efekt. To naprawdę świetny pomysł na prezent: spędzone razem popołudnie i oryginalna pamiątka.

Po trzecie, kolaż ze wspomnieniami

Co wybrać zamiast kolejnego rodzinnego zdjęcia w ramce, portretu wydrukowanego na płótnie czy przepastnego albumu z fotografiami? Pomyśl o kolażu! Kolaż to dziedzina artystyczna polegająca na tworzeniu dzieł graficznych z różnego rodzaju elementów i tworzyw. Coraz większą popularność zdobywają kolaże w całości wykonane w technologii komputerowej, które łączą fotografie oraz dowolne detale, motywy i symbole. Możesz wybrać kolaż w stylu retro, nawiązujący do pop-artu czy komiksu bądź kolaż abstrakcyjny, oparty na kompozycji zdjęć przedstawiających członków twojej rodziny.

Oczywiście, zamawiając kolaż, podaj szczegółowe wytyczne osobie lub firmie, która będzie go realizowała. Kluczową kwestią jest dopasowanie detali, które w jakiś sposób wiążą się z osobą obdarowaną. Mogą to być cytaty z ukochanej książki albo pocztówki z miejsc, które lubi odwiedzać. Poza tym pamiętaj, że dzieło powinno mimo wszystko nawiązywać do stylu wnętrza lub pomieszczenia, w którym zostanie umieszczone. Obraz z ultranowoczesnymi elementami niekoniecznie będzie pasował do salonu w stylu klasycznym itd.

Oryginalny, ale dopasowany do charakteru upominek na pewno sprawi twojej mamie prawdziwą przyjemność, a do tego zostanie zapamiętany naprawdę na długo. Zachwycający komplet biżuterii, perfumy na zamówienie i personalizowany kolaż to propozycje, które zdecydowanie warto przemyśleć przed specjalną okazją typu urodziny, imieniny, Dzień Matki lub święta.