Internet uwielbia takie historie. Pamiętacie, jak wszyscy ekscytowali się sukienką, której kolor jedni widzieli jako biało-złoty, a inni niebiesko-czarny? W sprawie wątpliwych kolorów wypowiadali się nawet eksperci – okuliści i optycy.

Tym razem mamy podobną historię – portal 9Gag umieścił zdjęcie kota na schodach. Padło pytanie – czy kot wchodzi do góry, czy schodzi w dół?

Fotka błyskawicznie rozprzestrzeniła się w sieci. Oczywiście jak zwykle internauci podzielili się na dwa obozy. Tym razem jednak zwolennicy jednej z teorii podparli się argumentami, które chyba przemawiają za poprawnością ich tezy – kot schodzi w dół po schodach.

Portal Business Insider zauważa na przykład, że schody na zdjęciu wyglądają tak, jakbyśmy patrzyli na nie z dołu – każdy stopień jest zakończony występem. Co prawda przeciwnicy tej tezy twierdzą, że występy te równie dobrze mogą być listwami antypoślizgowymi, musiałyby to jednak być wyjątkowo wysokie listwy, które utrudniałyby wchodzenie po schodach. Argument raczej nie do zbicia.

Właściciele kotów twierdzą także, że kot na zdjęciu wygląda, jakby schodził w dół – balansujący ogon, skupiony wzrok. Kot, który wskakuje po stopniach w górę, nie wygląda na tak skoncentrowanego.

Inni szukają też wsparcie w cieniach rzucanych na stopnie. Ich położenie wskazywałoby, że widzimy schody od dołu, czyli widzimy kota idącego właśnie w dół.

Nie wszyscy czują się przekonani.

A Wy co widzicie? Kota idącego w górę czy kota schodzącego w dół?

Kot na schodach podzielił internet i został viralem (FOTO)