Danuta Wałęsa, Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska wystosowały wczoraj otwarty list do mediów w sprawie ustawy antyaborcyjnej. Pani Danuta sugeruje, że Agata Duda milczy w tak ważnej dla narodu kwestii, ponieważ zabraniane jest jej wyrażenie własnej opinii.

Zobacz: Agata Duda milczy. Trzy Pierwsze Damy o ustawie antyaborcyjnej

Żona Lacha Wałęsy stwierdziła, że nie będzie milczeć. W rozmowie z Radiem Zet była Pierwsza Dama apeluje do Prezesa PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego, by „się opamiętał”.

Apeluję, panie prezesie, niech się pan opamięta, nie ma pan dzieci, nie ma pan żony. Co pan wie o życiu pszczół, jak pan w ulu nie mieszka? Ja nie rozumiem, chce pan mieć władzę absolutną w każdej dziedzinie, a to jest nienormalne – mówi Wałęsa.

To nie koniec mocnych słów.

Panie prezesie, niech się pan obudzi i zobaczy, że są ludzie, którzy chcą żyć spokojnie i normalnie. Niech pan nie wkłada swojego palca i myśli wszędzie, gdzie się panu podoba – dodaje.

Obrywa też kościół:

Szczególnie starsi biskupi, którzy powinni najpierw zrobić porządek wokół siebie, a nie na siłę wchodzić w życie młodych kobiet – obrywa też kościół.

Brawo!

Zobacz: PRZYSTANEK ABORCJA

Danuta Wałęsa do Kaczyńskiego: Niech się pan opamięta

Danuta Wałęsa do Kaczyńskiego: Niech się pan opamięta

Danuta Wałęsa do Kaczyńskiego: Niech się pan opamięta