Dariusz K. w 2014 roku pod wpływem narkotyków spowodował śmiertelny wypadek – potrącił 63-letnią kobietę. W 2017 roku został skazany prawomocnym wyrokiem na sześć lat więzienia. Wcześniej przebywał dwa lata w areszcie, czekając na wyrok.

Dariusz K. wyjdzie z więzienia

Edyta Górniak NIE CHCIAŁA wziąć ślubu z Dariuszem K.

Dariusz K. zgodnie z decyzją sądu, po połowie odsiadki może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie warunkowe. Jak udało się dowiedzieć „Plejadzie”, byłemu mężowi Edyty Górniak udzielono warunkowego przedterminowego zwolnienia, ale będzie on objęty dozorem kuratora sądowego.

Informujemy, że postanowieniem z dnia 30.04.2020 r. wydanym przez Sąd Okręgowy w Łomży w sprawie II 1.Kow 403/20/wz. skazanemu udzielono warunkowego przedterminowego zwolnienia. W XI Wydziale Penitencjarnym Sądu Okręgowego w Warszawie założono stosowną dokumentację, w tym, związaną z objęciem tej osoby dozorem kuratora sądowego.

Edyta Górniak po raz pierwszy o wypadku byłego męża: „Wzięłam do ręki telefon, podchodziłam do lodówki”

Oznacza, że Dariusz K. opuści zakład półotwarty w Grądach-Woniecku przed odbyciem pełnego wyroku. Mimo że nie miał najgorzej w więzieniu, gdzie przebywa tam tylko około 200 mężczyzn odbywających po raz pierwszy karę. Dariusz K. Podobno został DJ:

Darek obsługuje radiowęzeł. Puszcza nam Radio ZET i RMF FM. Raz na pół dnia włączył Radio Maryja, więc jak łatwo się domyśleć, więźniowie nie byli zadowoleni. Czujemy się tu jak w sanatorium. Na każdym oddziale jest telefon na kartę, z którego można dzwonić, ile wlezie. Niektórzy mają w celach telewizor, a w wolnych chwilach gramy w piłkarzyki czy karty. Jak na więzienie jedzenie jest smaczne, ale czasami zimne – powiedział jeden z osadzony „Super Expressowi”.

Izabela Adamczyk na rozprawie męża, Dariusza K. (FOTO)