Kilka dni temu na Instagramie Dominiki Gwit pojawiło się zdjęcie aktorki stojącej za kotarą. Aktorka napisała, że postanowiła zaszaleć i rozebrała się.

Czytaj też: Dominika Gwit założyła TĘ sukienkę i już nikt nie zaprzeczy, że SCHUDŁA!

Sesja Dominiki nie była jednak rozbieraną sesją dla męskiego magazynu, ale sesją w kobiecym interesie. Gwit chciała nagłośnić problem niskiej liczby kobiet, które poddają się profilaktycznych badaniom ginekologicznym.

Podczas wizyty w studio „Dzień Dobry TVN” Dominika zdradziła, że gdy dowiedziała się, jakie są statystyki, nie ociągała się ani chwili i chętnie przyłączyła się do akcji uświadamiającej kobiety:

Długo się nie musiałam zastanawiać, zwłaszcza, jak przeczytałam dane. Trzy miliony kobiet nie bada się regularnie, a 60 proc. z nas, czyli 7,6 miliona wstydzi się chodzić do ginekologa, wstydzi się przed nim rozebrać – mówiła aktorka w czasie rozmowy z Pauliną Krupińską.

Czytaj też: Dramat Dominiki Gwit: „Ty świnio gruba, pewnie zaraz zeżresz męża”

Gwiazda zdradziła, że sama miała w przeszłości obawy związane z badaniami profilaktycznymi. Jak wiele innych osób, bała się, że „lekarz coś wykryje”.

Bałam się, że dowiem się czegoś złego, ale potem uświadomiłam sobie, że nawet jeżeli, to ja się muszę dowiedzieć o tym, bo lekarz jest po to, aby mi pomóc i żeby mnie zbadać – mówi Dominika.

Dziś aktorka zapewnia, że bada się regularnie – robi zarówno cytologię, jak i USG narządów rodnych, bada także swoje piersi.

 

View this post on Instagram

Kochane! Mój wczorajszy wpis wywołał ogromne emocje. Cieszę się bardzo, że mogę pokazać Wam, że rozebrałam się w kobiecym interesie – zrobiłam to dla siebie i dla WAS! Jak usłyszałam, że ponad połowa dziewczyn nie bada się, bo się wstydzi rozebrać przed ginekologiem, to nie mogłam uwierzyć. Lekarza nie interesuje jak wyglądasz, on interesuje się tylko Twoim zdrowiem! Ostatnio było też trudniej dostać się do lekarza czy na badania – od czasu ogłoszenia epidemii koronawirusa ponad 80% z nas nie wykonało żadnego badania ginekologicznego. Dziewczyny! Czas to zmienić! Wstyd chowamy do kieszeni i szybko do lekarza. Dlatego muszę Wam powiedzieć o akcji „W kobiecym interesie” Gedeon Richter Polska, którą wspieram całym sercem. Możecie w trakcie jej trwania umówić się bezpłatnie na badania do ginekologa w specjalnym gabinecie mobilnym. Rozbierzcie się i zbadajcie w swoim, kobiecym interesie. Namówcie siostry, mamy, córki, żony waszych kolegów. Zróbcie USG, cytologię, test na HPV. Akcja badań w lipcu i sierpniu odbędzie się w województwach śląskim, małopolskim i świętokrzyskim, ale co roku województwa te się zmieniają, więc akcja dotrze do każdej z Was! Jak się zapisać, kiedy i gdzie będą robione badania – wszystko znajdziecie na www.wkobiecyminteresie.pl ( strona na Facebooku https://www.facebook.com/gedeonrichterpolska) #wkobiecyminteresie #rozbierzsieizbadajwkobiecyminteresie #wtrosceozdrowiekobiet #zdrowiejestnaszamisja #gedeonrichterpolska

A post shared by Dominika Gwit – Dunaszewska (@dominikagwit) on

Dominika Gwit: 60 procent z nas WSTYDZI się chodzić do ginekologa, wstydzi się przed nim ROZEBRAĆ

Dominika Gwit, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Dominika Gwit: 60 procent z nas WSTYDZI się chodzić do ginekologa, wstydzi się przed nim ROZEBRAĆ

Dominika Gwit, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA