Urszula Dudziak w przeszłości doświadczyła wyjątkowo nieszczęśliwej miłości. Przez lata była związana z mistrzem jazzu Michałem Urbaniakiem. Teraz w najnowszym filmie dokumentalnym „Ula” zdradziła, jak się poznali. Okazuje się, że już wtedy doszło do rękoczynów.

Urszula Dudziak POPARŁA Strajk Kobiet? Spójrzcie na jej strój w finale „The Voice of Poland”

Urszula Dudziak nie wiedziała o romansie męża

Poznali się w 1962 r. podczas spotkania ze znajomymi i w pewnym momencie artystka chciała wracać do domu, a wtedy Michał Urbaniak stanął jej na drodze i zaproponował jej, że ją odwiezie.

Wysiedliśmy z taksówki na placu Zbawiciela, zaprosił mnie do siebie. ‚Chodź, mam fajne płyty’, namawiał. Nie chciałam iść – wspominała w filmie „Ula”. Po wyjściu z samochodu zaczęła uciekać.

Fot. ProÒczyk/AKPA

Mika Urbaniak w MOCNYM wywiadzie: Obudziłam się w szpitalu. Miałam 5,4 promila alkoholu we krwi…

Tak zaczęła się ich znajomość. 10 lat później wyemigrowali razem do Stanów Zjednoczonych, gdzie razem żyli i współpracowali. Po 20 latach się rozstali i jak się okazuje, powodem były zdrady artysty. Dudziak dowiedziała się, że mąż ma romans z młodą aktorką, Lilianą Głąbczyńską-Komorowską.

 Cały Manhattan huczał od plotek o jego romansie, a ja jedna nie czytałam sygnałów – czytamy w najnowszym wywiadzie udzielonym „Twojemu Stylowi”.

Justyna Steczkowska, Micha≥ Urbaniak, Urszula Dudziak Fot. Kurnikowski/AKPA

Tak obecnie wspomina 20 lat życia z Michałem Urbaniakiem: „Gdy jako dorosła kobieta słyszałam od męża, Michała Urbaniaka, że jestem niewystarczająco dobra i że z nas dwojga to on jest ten utalentowany, wybitny, nie umiałam z tym polemizować. Godziłam się być zakompleksioną Ulą, która żyje w cieniu geniusza”. 

Znamy nazwisko nowej jurorki w „The Voice of Poland”. Już wcześniej oceniała uczestników

 

scena z: Micha≥ Urbaniak, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Wojciech Karolak, Marcin Pospieszaski
SK: Polska 2001, koncert Urszuli Dudziak i Micha≥a Urbaniaka, jazz
fot. ProÒczyk/AKPA

Fot. ProÒczyk/AKPA

Fot. ProÒczyk/AKPA

Urszula Dudziak, Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Urszula Dudziak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA