Już w sierpniu ruszają nagrania 11. edycji muzycznego show TVP2 – „The Voice of Poland”. W nadchodzącym sezonie mamy zobaczyć odmienione jury! Niedawno informowaliśmy, że stacja bierze pod uwagę dwie wielkie gwiazdy, z którymi właśnie trwają negocjację – Beatę Kozidrak i Małgorzatę Ostrowską. Tymczasem poznaliśmy nazwisko innej artystki, która zasiądzie w jurorskim fotelu.

Margaret nie wróci do „The Voice of Poland”. TVP zabrała głos

„The Voice of Poland” – Urszula Dudziak w jury

Nową trenerką w programie została Urszula Dudziak! To nie pierwsze spotkanie artystki z uczestnikami muzycznego talent show. Urszula Dudziak była trenerką pierwszej polskiej edycji „The Voice Senior”, którą emitowano w grudniu 2019 roku. Program wygrały wówczas siostry Szydłowskie – Krystyna, Elżbieta i Jolanta z drużyny właśnie Urszuli Dudziak.

Cieszę się bardzo z nowego wyzwania jakim jest „The Voice of Poland”. Seniorzy w „The Voice Senior” podchodzili do tego programu z dystansem, często z humorem i traktowali swoją obecność w tym programie jako wspaniałą przygodę. Śpiewająca młodzież inaczej traktuje udział w „The Voice of Poland”. Dla wielu jest to pragnienie spełnienia marzeń, zrobienia kariery i osiągnięcia życiowego sukcesu. Widzę siebie w tym programie jako osobę, która mając doświadczenie może doradzić, a raczej pomóc w wyszlifowaniu talentu. Kocham ludzi, którzy śpiewają i wiem, że będę bardzo życzliwa uczestnikom tego programu – wyjaśnia Dudziak.

Michał Szpak wyrzucił swoją przyjaciółkę z „The Voice of Poland”. Teraz pokazała mu, co potrafi

„The Voice of Poland” – kto w jury 11. edycji?

Cały skład trenerski nowej edycji „The Voice of Poland” mamy poznać w połowie sierpnia. Dotychczas pojawiały się informacje, że w nadchodzącym sezonie zobaczymy Tomsona i Barona, którzy są związani z programem od kilku lat, przypuszczalnie Kamila Bednarka i Edytę Górniak, która w przeszłości była jurorką w 3. edycjach „VoP”. Co ciekawe, w składzie nie jest wymieniany Michał Szpak, a artysta jeszcze niedawno zapewniał, że planuje wziąć udział w 11. edycji.

13-letni Michał Szpak o wrażeniach po swoim występie. „Jury nie wyraziło złej opinii”

Urszula Dudziak – kim jest?

Urszula Dudziak jest wokalistką i kompozytorką jazzowa – jazzem zainteresowała się jeszcze podczas nauki w szkole średniej. Profesjonalny debiut zaliczyła w 1958 roku, kiedy została solistką zespołu Krzysztofa Komedy. W 1973 roku na kilkanaście lat wyjechała do Nowego Jorku, gdzie miała okazję współpracować z wieloma światowej sławy artystami. W całej swojej karierze nagrała ok. 50 albumów i była wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia.

Urszula Dudziak – mąż, dzieci

Jest rozwiedziona z Michałem Urbaniakiem. Ma dwie córki: Katarzynę i Mikę. Następnie związała się z Jerzym Kosińskim, z którym była przez cztery lata. Po rozpadzie tego związku, w 1993 roku wyszła drugi raz za mąż za Szweda, kapitana żeglugi Benghta Dahllofa.

Zwycięzca „The Voice Kids” nie pojedzie na EUROWIZJĘ JUNIOR. To już pewne!

Urszula Dudziak – utwór „Papaya”

Jednym z najbardziej znanych utworów Urszuli Dudziak jest „Papaya” z 1976 roku. Utwór w 2007 hitem na Filipinach, w Azji i Ameryce Południowej, gdzie dodano do niej charakterystyczny taniec „papaya dance”. Rok później o sukcesie tej piosenki i tańca papaya informowała amerykańska stacja telewizyjna ABC w programie Good Morning America.

Urszula Dudziak jurorką w "The Voice of Poland"

Urszula Dudziak/fot. Jan Bogacz/TVP

Urszula Dudziak jurorką w "The Voice of Poland"

Urszula Dudziak/fot. Jan Bogacz/TVP

Urszula Dudziak jurorką w "The Voice of Poland"

Urszula Dudziak/fot. Jan Bogacz/TVP