Dobra wiadomość dla Katarzyny Skrzyneckiej: Kate Middleton – wbrew panującej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii mody na nienoszenie rajstop – wprowadza własne trendy i zakłada je przed każdym publicznym wystąpieniem.

Szefowa japońskiego Vogue’a, Anna Dell Russo powiedziała:

– Kate Middleton jest dość staromodna, ale kiedy nosi cieliste rajstopy, wygląda to tak awangardowo. Myślę, że ma osobowość, która sprawia, że staną się nowoczesne”.

Elegantki na Wyspach i w Stanach są nieco zdziwione, ale sprzedaże mówią same za siebie – połyskujące, cieliste rajstopy zdecydowanie wracają tam do łask. Niektóre sieci, jak Debenhams, notują nawet 65%-procentowy skok – czytamy na Zeberka.pl.

Za Oceanem porzucono rajstopy w połowie lat 90. Nosi się je wciąż głównie do biura i miejsc, gdzie wymagany jest określony, formalny sposób ubierania się. Kobiety kojarzą je z czymś, co nosić trzeba nie z powodu wymogów mody, a miejsca. W opinii wielu pań noszą je szykowne babcie, ale nie zadbane, młode kobiety, które wolą prezentować zdrową, lekko ozłoconą skórę.

Kate i Pippa Middleton, a nawet Carla Bruni zmieniają podejście do przejrzystych rajstop, przywracając je do łask i wliczając w poczet elementów garderoby kobiety eleganckiej – twierdzi modowy portal.

\"Kate\"Carla

…a u nas:

\"Katarzyna\"Katarzyna