Po zmaganiach w półfinałach dzisiaj pora na wielki finał Mam talent!. O główną nagrodę – 300 tysięcy złotych, rywalizować będzie dziesięciu najlepszych. Przypomnijcie sobie zwycięzców półfinałów. Kto, Waszym zdaniem, zasługuje na nagrodę?

1. Konrad Czarkowski KONY

27-latek z Warszawy, pierwszy w Polsce lalkarz komercyjny. Mówi, że ma dystans do gwiazdorstwa czy popularności „bez powodu\”. Lubi zaskakiwać i burzyć utarte schematy. W życiu chce zajmować się lalkarstwem.

2. Dominika Drewniak i Jadwiga Peszko

Duet gimnastyczny, razem trenują od 9 miesięcy. Mówią, że jeśli nie wygrają, nic się w ich życiu nie zmieni. Nadal będą robić swoje. Nagrodę przeznaczyłyby na swoją salę i profesjonalny sprzęt gimnastyczny.

3. Michał Kaczorowski KACZOREX

Tancerz. Od 2 lat uczy się poppingu i electric boogie, zaś pierwsze kroki w New Style stawiał… przed telewizorem. Taniec jest moim życiem. Każdego dnia ciężko pracuje, aby być coraz lepszym a sprawia mi to niebywałą satysfakcję. Nie mam pewności co do tego ze mam talent, ale na pewno posiadam dużo energii, samozaparcia oraz ambicji – mówi o sobie Kaczorex.

4. Kruk i Blacha

Duet tancerzy i beatboxerów. Prowadzą szkołę tańca, sędziują na zawodach tanecznych. Są świadomi swoich umiejętności, mają dużo pomysłów. W półfinale zachwycili oryginalnością i nowatorstwem swego przekazu.

5. Marcin Marczewski – Patenciarz

Ma 26 lat, pochodzi z Oleśnicy, pantomimą interesuje się od dziecka. Inspirację stanowią dla niego stare filmy oraz twórczość Michaela Jacksona. Jak sam mówi, ludzie mogą go pokochać za to iż oferuję sztukę której jeszcze nikt nie zna w Polsce, za oryginalność, innowację i kompetentność. Mówi, że musi wygrać Mam Talent! – Wygram, muszę wygrać i nie dopuszczam innej myśli.

6. Alexander Martinez

Pochodzi z Filipin, od 12 lat żyje w Polsce. Twierdzi, że ludzie mogą go pokochać za głos i skromność. Gdyby wygrał show, nagrałby swą płytę.

7. Jessica Merstein

Od 8 lat mieszka w Polsce. Sama ma 21 lat, mieszka w Zawadzie. W rodzinnym zespole Vanessa & Sorba występuje repertuarem obejmującym muzykę cygańską. Zawsze marzyłam żeby zrobić karierę i mam nadzieje że te marzenia się kiedyś spełnią. Na pewno zrobię wszystko co w mojej mocy by się udało – mówi Jessica.

8. Marcel i Nikodem Legunowie

Duet wokalny. Bliźniacy, śpiewają od 3 roku życia. Są kontratenorami. Ten program nie jest naszym celem życiowym. Traktujemy to raczej jako zabawę i przygodę, którą będziemy dobrze wspominać nie zważając na to czy nam się powiedzie czy też nie – zapewniają bracia Legunowie.

9. Anna Teliczan

Ma 19 lat i pochodzi z Ostródy. Jako śpiewak jest samoukiem, zaczęła śpiewać w Liceum, dziś studiuje dziennikarstwo w Olsztynie. Za co możemy ją pokochać? Za to, że całą siebie wkładam w to, co robię – mówi Teliczan. Zapewnia, że muzykę traktuje jako \”plan awaryjny\” – najważniejsze są dla niej studia.

10. Marcin Wyrostek

Muzyk, akordeonista. Ma 27 lat, pochodzi z Jeleniej Góry. Gdy miał 4 lata, zaczął grać na akordeonie. Mówi, że muzyka jest jego panem na życie bez względu na wynik występu w programie. Chciałbym, aby ludzie nabrali szacunku do akordeonu, akordeonistów i docenili ich pasję – mówi muzyk.

Czy wygra ktoś z pięknym głosem? Czy widzowie zagłosują raczej na tancerza? A może spodoba się im pantomima? Na kogo Wy oddalibyście swój głos?

Głosujcie w sondzie, a po 20.00 zapraszamy Was na forum Kozaczka – komentujcie i dzielcie się wrażeniami!

Marcin Wyrostek wygrał drugą edycję Mam talent!

Dzisiaj nie było wątpliwości.

AKTUALIZACJA

Marcin Wyrostek, 27-letni akordeonista, został zwycięzcą drugiej edycji Mam talent.

Co ciekawe – inaczej niż w angielskiej czy amerykańskiej edycji wygrywa osoba, która nie śpiewa. Co do talentu nie ma wątpliwości. W końcu Małgorzacie Foremniak \”drżą nozdrza\”, kiedy on gra…