Ed Sheeran (32 l.) jest załamany! Właśnie wznowiono proces o plagiat a muzyk spędził 5. dzień w sądzie. Przypominamy, że Ed Sheeran został pozwany za domniemane naruszenie praw autorskich do swojego singla „Thinking Out Loud” z 2014 roku.

Ed Sheeran planuje budowę grobowca pod swoim kościołem

Podczas rozprawy muzyk zajął stanowisko i został przesłuchany przez swoją adwokat Ilene Farkas. W pewnym momencie zapytano go, co by zrobił, gdyby sąd uznał, że „Thinking Out Loud” jest zbyt podobne do „Let’s Get It On”.

Jeśli tak się stanie, jestem skończony, przestanę […] Uważam to za naprawdę obraźliwe […] Pracuję naprawdę ciężko, aby być tu, gdzie jestem, powiedział.

Ed Sheeran zarzucił również stronie przeciwnej, że próbują „umniejszyć jego zasług”. Rzeczona piosenka zyskała mu pierwszą statuetkę Grammy.

Ed Sheeran „jest skończony”?

Amy Wage, współautorka rzeczonego hitu również zajęła stanowisko i wyjaśniła jurorom, że melodia tej piosenki brzmi bardziej jak „Have I Told You Lately” Van Morrisona, ponieważ ma te same akordy w innej tonacji. Zastanawiała się również, jak się czuła, gdy została oskarżona o kopiowanie „Let’s Get It On”.

Ed Sheeran myślał, że jest gejem

To było dość druzgocące i dość przerażające, ponieważ jest to coś, czego nie zrobiliśmy, wyznała Wage.

Przed rozpoczęciem procesu Sheeran przytulił się i zamienił kilka słów z Kathryn Griffin Townsend, która zasłabła przed salą sądową w ubiegłą środę. W ostatni czwartek Sheeran opowiedział o swoim rozwoju jako autora tekstów, dzieląc się tym, że dorósł od pisania 1 do 2 piosenek dziennie jako nastolatek do pisania od 8 do 9 piosenek dziennie.

Nie wiadomo jaki będzie wyrok sądu.