W 2021 roku Edyta Folwarska wydała powieść erotyczną „Pokusa”. Jakiś czas temu książka doczekała się swojej filmowej odsłony w reżyserii Marii Sadowskiej, z Heleną Englert i Piotrem Stramowskim w rolach głównych.

Kim jest Edyta Folwarska? Jej książki to bestsellery, głośno mówi o zdradzie męża…

Edyta Folwarska o Helenie Englert: „To się widzom mogło nie spodobać”

Film „Pokusa” nie przyniósł oczekiwanych wyników. Największy jednak hejt dostała Helena Englert, która dla wielu nie pasowała do roli. Edyta Folwarska w szczerej rozmowie z Kozaczkiem zmierzyła się z nieprzychylnym komentarzami, takimi jak:

  • „Lepszy od „365 dni”, gorszy od „Dzień w Dubaju”. Helena Englert, to błąd” 
  • „Film pozostawia wielki niesmak estetyczny widzimy garbatą, nieproporcjonalną antykobiecą postać, która zepsuła każda erotyczną scenę swoją fizjonomią”. 

Szykuje się kolejny EROTYK w kinach! Edyta Folwarska: Nie pojawił się nawet zwiastun, a już piszą „Szykuje się gniot, jak u Lipińskiej” (WYWIAD)

Edyta Folwarska w wywiadzie dla Kozaczka tłumaczy skąd wynika ta krytyka. Uważa, że przez jej krótkie włosy:

Nie rozumiem tych komentarzy, bo Helena jest świetną aktorką, ona ma tą charyzmę, a tutaj problem pojawia się w momencie, kiedy Helenka ma krótkie włosy. To się widzom mogło nie spodobać. Ja uważam, że to jest przepiękna i uzdolniona kobieta, aczkolwiek wiem, że nie wpasowuje się we wszystkie gusta. Uważam, że jej komentarze są za ostre i nie oceniają jej gry aktorskiej – stwierdza.

Dodaje, że chcieli ucharakteryzować Helenę tak, aby odejść od tego kanonu piękna współczesnego, czyli zoperowanych dziewczyn:  „Chcieliśmy pokazać prawdziwą dziewczynę, z którą może utożsamić się każda z nas”.

Edyta Folwarska na premierze filmu „Pokusa” w biżuterii za PONAD MILION ZŁOTYCH!

Cały wywiad zobacz poniżej!

Edyta Folwarska, Maria Sadowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Edyta Folwarska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA